По 200 гривень за участь і розбиті дороги

Через блокування дороги “за” об’єднання Писарівки і Сокиринець постраждала… дорога. Про те, що “хай наступного разу перекривають так, щоб машини їхали з їхнього боку” і хто “після них прибиратиме їхнє сміття”, говорили люди ще до початку зустрічі представників громад із головою облдержадміністрації. Владислав Скальський у суботу ініціював зустріч представників Писарівки, Сокиринець і Луки-Мелешківської – аби обговорити проблемні питання об’єднання-дооб’єднання громад.

Писарівська громада на роздоріжжі: більшість людей наче хоче приєднання до Вінниці, але ж днями їхні односельці влаштували пікет на трасі за приєднання до Сокиринець.

  • Коли перекривали дорогу, у нас склався колапс – запустили увесь трафік, який їхав по Немирівському шосе, через Щітки і Писарівку. Дуже серйозно порозбивали дороги. У нас зараз доріг, як таких, немає. Автобус ледве не перевернувся, фури поїхали… Якщо ви перекриваєте дорогу – то перекривайте у себе. Бастуйте собі. Або якщо є якісь проблеми – ідіть під облдержадміністрацію. А то виходить так: створили проблеми жителям нашої громади, людям, які їхали у своїх справах, – розповідає про останні події голова Писарівської громади Дмитро Науменко.
  • Він каже, що тягнутися потрібно до кращого – саме тому бачить перспективу в об’єднанні Писарівки з Вінницькою ОТГ.
  • Із людьми, які виступили на іншому боці, спілкувався депутат обласної ради по тому округу Сергій Кривешко. Він зізнається, що після того спілкування був у шоці. І навіть двері у приймальній відкрив, аби інші це почули.
  • Останню п’ятницю місяця я проводжу особистий прийом. Частина людей, які були на пішохідному переході, прийшла до мене на прийом. Ці люди розказали, як вони отримали по 200 гривень за те, що тримали плакати. Питаю: шановні, чого ж ви до мене прийшли? А ті відповідають: ми стояли, захворіли, нам заплатили 200, а ми тільки таблеток на 300 гривень купили. Ви вірите: я в шоці! – емоційно розповідав Сергій Кривешко.
  • Голова Сокиринецької ОТГ Лариса Мельничук, яка теж була присутня на зустрічі з головою облдержадміністрації, не наполягала на тому, що Писарівку треба приєднувати до Сокиринець.
  • Дмитро Олександрович, я десь колись казала, що ми хочемо приєднати Писарівку і Щітки? – звернулася вона до голови Писарівської сільради Дмитра Науменка. – Я завжди казала: якщо ви ухвалите рішення – ми вас з радістю приймемо. Я ніде не сказала жодного слова, що Сокиринецька ОТГ має намір насильно приєднати…
  • У самої Сокиринецької ОТГ сьогодні на горизонті “замайоріли” проблеми з тим же дооб’єднанням. Голова обстоює те, що їхня громада спроможна і дооб’єднання з Лука-Мелешківською громадою їй не потрібне. Натомість на адресу голови облдержадміністрації від двох сіл, які входять у склад цієї ОТГ, надійшло звернення, що вони якраз хочуть такого приєднання. Секретар Лука-Мелешківської громади зауважив, що Лука не проти, але хай Сокиринці визначаться: хочуть вони такого приєднання чи ні.
    У Писарівці наразі обговорюється кілька варіантів майбутнього, один з них – приєднання до Вінниці, як до більш сильної громади. Так свого часу вирішили у селищі Десна.
  • В.о.старости Десни Галина Обливач каже, що від об’єднання з Вінницею селище 100% виграло. Вона перераховує зміни. Так, у Десні з’явився свій “прозорий міні офіс”, де люди можуть оформити субсидію і отримати частину адміністративних послуг. За кошти уже об’єднаної територіальної громади і Міністерства регіонального розвитку у селищі зробили капітальний ремонт дороги і тротуарів, із встановленням знаків, розміток, зупинок. Збудували водогін напряму до двох будинків, який раніше йшов через місцеве підприємство і це доставляло незручності людям. Як і у Вінниці, у НВК Десни встановили 9-ступеневу очистку води, відремонтували у школі санвузли. У селищну амбулаторію закупили пристрій, щоб лікар на місці міг зробити аналіз крові і сечі. У Десну пустили маршрутку з інтервалом у 10 хвилин.
  • Це ще протягом року все мінялося, це не за останній місяць зроблено, – пояснює Галина Миколаївна. – Ми з Вінницею співпрацювали три роки. Вони нам допомагали до об’єднання, а зараз ці робити вони роблять, тому що ми уже об’єднана громада. На цей рік закладено у бюджет будівництво системи освітлення вулиці Гагаріна, на 2,5 млн, – виготовлення проекту і роботи. Є кошти на проект заміни водогінних і каналізаційних мереж до селища і у ньому. Поки на цей рік виготовлять проєкт, а потім будуть міняти. Для нас це суттєво. Ця робота для однієї громади непідйомна.
  • Щодо податків, то вони у Десні не змінилися, діють ті, що були ухвалені селищною радою ще у 2018 році. Зате у бюджеті після об’єднання залишається 60% прибуткового податку, чого не мають не об’єднані громади.
    …На зустрічі представників Писарівки, Сокиринець, Щіток, Луки-Мелешківської голова облдержадміністрації уважно слухав усі аргументи сторін. Потім зазначив, що коли йдеться про об’єднання чи спроможність ОТГ, для нього на першому плані – економіка.
  • У мене є кілька прикладів по області, але дуже болючих, коли назва громади, це була та єдина річ, яка заблокувала процес об’єднання. Не назва визначальна, а економіка, – зазначив Владислав Скальський.

Марина Микитова

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook