На дорогах Вінниччини побільшало водіїв під наркотиками

Відкрита зустріч із керівництвом Головного управління Національної поліції у Вінницькій області та управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України відбулася 5 лютого.

Заступник начальника Головного управління Нацполіції у Вінницькій області Ігор Мандрикович повідомив, що 2019 року особлива увага приділялась питанням розкриття та розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів, кримінальних правопорушень корисливо-насильницького спрямування, у першу чергу розбійних нападів, пограбувань, крадіжок та незаконних заволодінь транспортними засобами.

– До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про вчинення понад 11 тис. кримінальних правопорушень, – поінформував Ігор Мандрикович. – Із загальної кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень 3,2% – особливо тяжкі злочини, 33,1% – тяжкі. У звітному періоді кількість тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень зменшилась на 12,0%.

Протягом 2019 року управлінням Нацполіції у Вінницькій області зареєстровано 50 умисних вбивств, умисних тяжких тілесних ушкоджень – 58, повідомлено про підозру по 53 випадках, зі смертю потерпілого – 26, повідомлено про підозру по 25.

Зареєстровано 15 фактів зґвалтувань, із яких не прийнято рішення у трьох фактах, у яких проводяться слідчі дії. Серед 181 хуліганства розкрито 120 таких злочинів. Розкрито 354 шахрайства з 934 зареєстрованих. Викрито 779 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків.

Минулого року викрито 7 організованих злочинних угрупувань, одне із яких відноситься до розкрадань бюджетних коштів. Учасниками цих угрупувань учинено 47 кримінальних правопорушень, які відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких злочинів, із них 2 – із ознаками корупції.

– З початку 2019 року із 1615 злочинців, що перебували у розшуку на кінець звітного періоду, розшукано 330 осіб, які переховувались від органів слідства та суду, встановлено місце знаходження 236 безвісти зниклих громадян та 19 осіб невпізнаних трупів, – додав Ігор Мандрикович.

Про результати роботи управління патрульної поліції у Вінницькій області за 2019 рік поінформував заступник начальника управління Олександр Гаркавюк.

– Всього патрульними складено 76 723 адміністративних матеріали з адмінправопорушеннями, з них винесено 70 638 постанов на суму 18 млн 756 тисяч 596 грн, з них сплачено добровільно штрафів на суму 15 млн 16 тисяч 592 грн, – повідомив Олександр Гаркавюк. – Патрульні поліцейські щоденно стежать за дотриманням правил дорожнього руху не лише водіями, а й пішоходами. Так, протягом 2019 року було притягнуто до відповідальності 1539 пішоходів.

Олександр Гаркавюк також доповів інформацію про результати роботи радарів для вимірювання швидкості на дорогах TruCam:

– Інспекторами патрульної поліції винесено 30 256 постанов за порушення швидкісного режиму на загальну суму 8 млн 236 тис. 160 грн, з них сплачено добровільно штрафів на суму 7 млн 366 тис. 765 грн. За 2019 рік патрульними складено 2 931 адміністративний матеріал за керування транспортним засобом у стані сп’яніння. З 2 931 протоколу маємо наступну градацію за видами сп’яніння: 674 – відмовились від проходження, однак, як правило, такі водії перебували під дією наркотичних речовин, 1229 – перебували в наркотичному сп’янінні, 1024 – в алкогольному та 4 – перебували під дією лікарських препаратів.

Недотримання дистанції, порушення правил маневрування, перевищення безпечної швидкості руху, порушення правил проїзду перехресть, керування транспортним засобом у стані сп’яніння – найпоширеніші причини дорожньо-транспортних пригод в області.

– Ці та інші причини зумовили сумну статистику ДТП на дорогах нашої держави, – прокоментував Олександр Гаркавюк. – Зокрема, у Вінницькій області зафіксовано 1 698 ДТП, з них 1 512 – матеріальні (89 %) та 186 – з постраждалими (11 %), в яких загинуло 44 особи та травмовано 238. Якщо провести аналіз цих пригод із постраждалими за видами, то побачимо, що із 186 ДТП з постраждалими відбулося 8 наїздів на велосипедиста. Існують водії, які після вчинення ДТП з певних причин покидають місце події, зокрема, з початку року управлінням патрульної поліції у Вінницькій області зафіксовано 284 таких водіїв. Розшукати та встановити вдалось 270. Тобто відсоток розкриття розшукових ДТП становить 95 %.

По завершенню доповідей представниками Головного управління Національної поліції у Вінницькій області та управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України керівники комунальних підприємств, установ, закладів, організацій області мали змогу ставити запитання. Зокрема, цікавилися особливостями роботи дільничних інспекторів, окремими випадками правопорушень в області та про подальший аналіз із визначення стану сп’яніння водіями в умовах реформування галузі охорони здоров’я.

Нагадаємо, суд Вінниці взяв під варту підозрюваного у виготовленні амфетаміну.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook