Іллінецький Хатіко: Собака 3 тижні чекав на господаря, а зрештою йому знайшли новий дім

Неподалік Варварівки Іллінецького району небайдужі люди звернули увагу на німецьку вівчарку, яка близько місяця чекала свого господаря.

Мешканка Іллінців Ірина Сорокина опублікувала допис у фейсбуці, аби знайти для собаки новий дім.

– Ми з чоловіком якось їхали в Гайсин і побачили пса, який лежав на іншій стороні Іллінецького ставка. Потім помітили його, коли поверталися назад. Через якийсь час їхали втретє – а він досі на тому ж місці. Вирішили купити йому хліба й сосисок, подумали спочатку, що він безпритульний, – розповідає Ірина Сорокина. – Як я придивилась до собаки, то побачила в нього нашийник. Зрозуміла, що його просто виникули. От як можна викинути члена сім’ї на вулицю?

Вона зізнається, що забрала б собаку собі без вагань, але вже має вдома одного.

– Ми з чоловіком періодично їздимо на роботу за кордон. Свого пса залишаємо на маму. У неї теж два є, а четвертого просто не потягне. Тому я вирішила, що як “кину” в мережу, то знайдемо господаря, – пояснює Ірина.

На повідомлення жінки відгукнулося декілька людей. І вже 20 жовтня у собаки з’явився новий дім.

– На щастя його забрала одна сім’я з Хрінівки. Нашому іллінецькому Хатіко дуже пощастило, – радіє Ірина Сорокина. – Вся громада Варварівки вдячна цій людині. Хотілося б, щоб усі люди, які приручають собачку відповідали за неї, бо серце щеміло коли він їв на вулиці з рук і сумно дивився. У них теж є серце, воно б’ється як у нас і теж болить. Коли б кожен подумав, як це бути самотнім, голодним, холодним, якби всі ставили себе на їх місце – може світ був би добріший.

До себе вівчарку забрала Наталя Гаврилюк.
Вона розповідає, що собака вже потрохи звикає до нового дому.

– Ми побачили оголошення в інтернеті і, знаєте, щось торкнуло, зрозуміли, що треба собачку забрати. Песика назвали Джеком. Він призвичаюється. Подружився з іншими тваринами. Особливо активно контактує з нашою собакою Роккі. Він допомагає Джеку познайомитися з територією й іншими мешканцями, – розповідає Наталя Гаврилюк.

За її словами, собака ще дуже сумує і потребує особливої уваги.

– У нього, напевно, залишились якісь надії, що повернеться його власник. До нас він поки ставиться з такою обережністю, але без агресії. Тому перед тим як до нього підійти, його потрібно окликнути, трошки поговорити, а тоді вже він дозволяє, щоб його погладили. На контакт він поки йде важко. Можливо, з ним погано поводилися, або, можливо, це так проявляється його туга за домом, – розмірковує Наталя Гаврилюк. – Він був на березі 3 тижні, у нього вся шерсть у реп’яшках. То зараз ми вичісуємо його, приводимо до гарного стану. Кілька тижнів він просидів голодним, тому трохи схудлий і виснажений. Але все не настільки погано, як могло б бути, схоже, його підгодовували небайдужі люди.

Сімейний зоодворик

Для сім’ї Наталі Гаврилюк уже звична справа забирати і доглядати покинутих тварин.

У Хрінівці вони створили сімейний зоодворик “Лісова Казка” і ось уже понад дев’ять років допомагають тваринам.

– Взагалі з тваринами у нас пов’язане все життя. Такий зоодворик з’явився 9 років тому, коли там з’явилися перші підкинуті тварини, але особливо розвиватися ми почали роки три-чотири тому, – пригадує Наталя Гаврилюк. – Це сімейна справа, нею займаються мої батьки, ми з чоловіком і нам уже почав допомагати наш 4-річний син.

Вона зазначає, що останнім часом зоодворик більше нагадує притулок.

– На сьогодні у нас є три підібрані собаки і 22 кота. Буває таке, що ми пропонуємо людям тварин. Але частіше вони самі до нас звертаються. Нещодавно до нас приїхали люди просто подивитися, і два песики та киця так запали їм у душу, що вони одразу забрали їх собі, – сказала Наталя Гаврилюк.

У їх зоодворику є коні, поні, дикі косулі, камерунські кози, лама, лисиці, єнотовидна собака, песці, єноти, морські свинки, тхорі, кролі і дуже багато різної птиці.

Усі охочі можуть відвідати зоодворик безкоштовно на вихідних з 9:00 до 17:00. А власники зоодворику раді усім гостям і допомозі небайдужих.

Авторка – Дарина ДІДИК

Нагадаємо, кошенята із музею: пухнастиків подарують вінничанам співробітники Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook