У дитячому садку “Вишенька”, що у Жмеринській громаді, у приміщенні колишнього овочесховища облаштували укриття, як будинок Хоббіта. На всі роботи витратили два місяці. Ремонт робили працівники закладу, а матеріали закупили за гроші з місцевого бюджету.
Про це розповіла директорка Світлана Сьомаш.
Інформує Суспільне Вінниця.
“Ми півтора року працювали дистанційно. Це було складно і нам, і батькам. Так ми відреагували на прохання батьків. І ухвалили рішення колективом, що ми готові виконати роботи будівельні. Ми зробили з погребу (“картопляної хати”) Хоббіт-хаус, щоб діти сприймали це як казкову розвагу, не боялися тієї небезпеки, яка є, зробили їм такий комфортний творчий простір”, — сказала Світлана Сьомаш.
Щоб зробити укриття у дитсадку “Вишенька” комфортним і безпечним для дітей, витратили 128 тисяч гривень, сказала нам очільниця районного управління освіти Аліна Твердохліб.
Усього ж у Жмеринській громаді 13 закладів позашкілля. У кожному є укриття, які відрізняється за тематикою і стилем.
“Ми плануємо укриття, які мають подвійне призначення. У кожному укритті є кімната сюжетної гри чи кімната спорту, ресурсної гри, яка цікава для дітей. Ці укриття у нас у такому казковому, діловому чи лофтстилі. Вони допомагають адаптуватися дітям до тих умов, в яких ми сьогодні живемо”, — сказала Аліна Твердохліб.
Усередині — три ігрові кімнати. Є біотуалет, лавки, столи, іграшки. Також тут зробили запаси води і сухих перекусів. В укритті площею до 60 квадратів одночасно можуть перебувати пів сотні дітей, розповіла вихователька спецгрупи Ольга Бузінська.
“Будинок наш називається “Будинок Хоббіта”. Тут живе наш гном Ерік. Вони йдуть сюди із задоволенням. Тут є багато іграшок дітки зайняті, вони не відчувають, що повітряна тривога. Завжди спілкуються. Їм тут добре”, — розповіла Ольга Бузінська.
Вихователькою у яслах працюєЮлія Веретковська. Її трирічна донька Вероніка відвідує молодшу групу. Жінка розповіла, що повітряні тривоги перечікують разом. Коли укриття у дитсадку не було, то бігали додому.
“Дуже задоволені, дитина в соціумі, їй цікаво, добре адаптується. Яспокійна, бо все із дотриманням норм зроблено. Цікаво, для дитини немає жодного стресу, в укриття вона йде спокійно, як на екскурсію у будиночок Хоббіта”, — розповіла Юлія.
З початком повномасштабного російського вторгнення облаштовувати укриття й у підвальному приміщенні почали й у дитсадку “Барвінок”, розповіла нам директорка закладу Олена Гонтар. Сьогодні тут можуть перечекати тривогу 150 дітей.
Ремонт укриття у 126 квадратів обійшовся у майже мільйон гривень. Роботи виконувала підрядна організація.
“У нас було підвальне приміщення. Гроші виділили з міського бюджету, і ми поступово почали облаштовувати укриття. Частинками ремонт робили: в одній половині були під час тривог, іншу ремонтували. Ще в нас є частина підвального приміщення, яке маємо дооблаштувати”, — сказала Олена Гонтар. На черзі — переоблаштувати іще кілька кімнат для дітей.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook