Як правильно використовувати противірусні препарати

Реклама

Літо – найкращий час для відпочинку, пригод та оздоровлення. Надзвичайно прикро захворіти саме влітку. Однак ніхто з нас не убезпечений навіть влітку від застуд, грипу чи вірусної інфекції. Тому варто не нехтувати вже першими ознаками хвороби та об’єктивно оцінювати ситуацію, коли варто звернутись за допомогою до лікарів. Отож, найперше, що необхідно зрозуміти, у вас звичайна застуда, грип  чи вірусна інфекція.

Зважаючи на понад дворічний період пандемії COVID-19, більшість українців без труднощів можуть назвати найбільш відомі противірусні препарати, які купували самі, або за рецептом лікаря чи порадою знайомих. Але чи варто одразу застосовувати саме противірусні препарати, якщо у вас, наприклад, легкий нежить чи головний біль. Пам’ятаймо основний принцип лікування, закладений «батьком медицини» Гіппократом, – «Primum non nocere» («не нашкодь»).

Що треба знати про противірусні препарати

Навколо цієї групи медикаментів існує багато міфів та непорозумінь. Противірусні препарати по різному діють на організм дорослої людини та дитини. Як і будь-які лікарські засоби, противірусні медикаменти можуть мати побічні ефекти. Проте перед їхнім введенням в медичну практику вони проходять ретельні клінічні випробування, під час яких оцінюється співвідношення їхньої ефективності та ризику виникнення побічних ефектів. Для більшості пацієнтів переваги від використання противірусних препаратів значно перевищують потенційні ризики. 

Правильне застосування противірусних засобів відіграє ключову роль у лікуванні інфекцій, зменшенні ризику побічних ефектів та запобіганні розвитку резистентності. Ось декілька основних рекомендацій:

  • ніколи не приймайте противірусні препарати без призначення фахівця, особливо коли йдеться про лікування дітей;
  • слідкуйте за дозуванням та тривалістю лікування, якщо симптоми зникли раніше;
  • регулярно вакцинуйтесь.

Консультація з лікарем

Навіть якщо ви раніше вже використовувати певні противірусні препарати і мали позитивний ефект від лікування, не варто повторювати прийом ліків, необхідно звернутись до лікаря та отримати консультацію, хоча б у телефонному режимі. Пам’ятайте про правила прийому та дозування ліків. Завжди перевіряйте термін придатності ліків на упаковці. Якщо ви замовляєте ліки онлайн, поцікавтесь додатково про термін їх придатності, можливі протипоказання.

Запорука міцного здоров’я – це профілактика захворювань

Більшість захворювань ми можемо упередити, якщо щодня будемо дбати про себе. Навіть елементарні звички та правила, можуть додати нам десяток років.

Ось кілька порад з профілакти:

  • щодня зміцнюйте свій імунітет. Це комплексний підхід, який включає здорове харчування, регулярні фізичні вправи, достатній сон і уникнення стресу.
  • вакцинація. Є одним з найефективніших способів профілактики вірусних інфекцій. Вона допомагає знизити ризик захворювання та розвиток ускладнень.
  • гігієна. Регулярно мийте руки, використовуйте антисептики і зберігайте чистоту у своєму домі та на робочому місці.
  • вітаміни, мінерали та антиоксиданти. У періоди підвищеного ризику захворювань рекомендується приймати вітамінні комплекси, але лише після консультації з лікарем.

Нагадаємо, що приймання безрецептурних або рецептурних ліків без попередньої консультації з лікарем не заощадить вам час і гроші, а навпаки, може нашкодити вашому здоров’ю. Наслідки самолікування можуть бути потенційно небезпечними для життя.

Будьте здорові та бережіть себе!

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook