Вертикальне планування – це цілий комплекс спеціальних заходів, спрямованих на підготовку ділянки до забудови. Завдяки йому вирішується питання про перетворення наявного рельєфу з метою подальшого застосування під будівництво. До переліку робіт фахівців ландшафтний дизайн Київ включається також попередній розгляд рельєфу місцевості, ухвалення рішення про зміни, складання плану робіт.
Призначення вертикального планування
Вертикальне проєктування (планування) потрібне для того, щоб створити ділянку, яка буде повністю придатною для майбутньої забудови та відповідатиме вимогам ДБН. Іншими словами, на території має бути можливо розмістити всі заплановані споруди, прокласти вулиці, організувати інженерні комунікації.
Вирівнювання ділянки виконується за допомогою зміщення земляних мас. Надлишок ґрунту усувається. Надалі зняті пласти рельєфу використовуються в плануванні ділянки.
Цей вид планування допомагає розібратися в тому, наскільки розглянута ділянка підходить для подальшого будівництва, наприклад, житлового будинку. Обрана територія має відповідати одному з цих критеріїв:
- повністю рівна;
- ухил не більше 0,5 м;
- земельний наділ зі значним ухилом, перепад не більше 1 м;
- ухил понад 1 м.
Вертикальне планування ділянки дасть змогу уточнити, які види робіт потрібні для вирівнювання ділянки або створення необхідних ухилів – насипів, пагорбів тощо. Якщо є ризик паводкових затоплень, робиться укріплення. Важливо заздалегідь подбати про створення оптимального ухилу на території, щоб потім розташувати майданчик, якщо будівництво будинку заплановано на підвищенні.
Проведення робіт з вертикального планування допомагає з вирішенням таких важливих питань:
- Зведення на території спеціальних архітектурних споруд, покликаних забезпечити комфорт і свободу переміщення – пандусів, сходів тощо.
- Осушення території з тим, щоб захистити її від затоплення водами – ґрунтовими, паводковими або талими.
- Проведення заходів, необхідних для зміцнення схилів, створення спеціальних споруд або організації водойм.
- Опрацювання комплексу спеціальних заходів, спрямованих на захист родючого шару ґрунту від вимивання, вітрової ерозії або зсувів.
- Створення комфортних умов проживання на ділянці під майбутню забудову. Розміщення газонів, зон відпочинку, прогулянкових доріжок і пішохідних алей.
Етапи вертикального планування
Виконання робіт з вертикального планування території проводиться на базі геодезичних досліджень і здійснюється в кілька етапів:
- Геодезична зйомка території. Це необхідно для обчислення висоти та перепадів рельєфу, а також для визначення типу ґрунту і глибини ґрунтових вод. Додатково встановлюється схильність поверхні до здимання в період промерзання.
- Складання докладного плану ділянки під забудову. Будується висотний каркас місцевості, обчислюються нюанси планування за висотою.
- Детальне опрацювання території. Визначаються горизонтальні лінії, складається новий проєкт.
- Створення картограми земляних робіт. Зокрема, проводяться розрахунки точних обсягів землі.
Вертикальне планування ділянки – це не завжди про її вирівнювання. Ключове завдання розробників полягає в тому, щоб зберегти натуральний рельєф. Найчастіше вирівнювання проводять виключно в тій частині, на якій будуть вестися безпосередні будівельні роботи. Ландшафт же намагаються максимально зберегти первозданним. Також важлива вимога до цього виду планування – передбачити систему для відведення талих і паводкових вод. Це дасть змогу запобігти руйнуванню будівель, доріжок тощо.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook