РЕКЛАМА

Особливо в холодну пору року на нашу імунну систему впливають перепади температури або обмежені фізичні навантаження на свіжому повітрі. Правильне споживання натуральних мікроелементів допомагає підтримати імунну систему – природного захисника вашого організму – в цей період [1].  

Для батьків, здоров’я дітей – найважливіше, тому ми не повинні забувати про шкідливі зовнішні впливи, які можуть вплинути на їхній організм, особливо восени та взимку. У цей період особливо важливо забезпечити нашим дітям рекомендовану добову норму вітамінів. Доповнюючи, за необхідності, препаратами для підтримки імунітету, оскільки їхня імунна система стикається з більшими труднощами [2].

Супрадин вітаміни для дітей є потрійною підтримкою для нормального функціонування імунної системи. Імуно Кідс – вітамінний комплекс, який призначений дітям старше 4 років.

Як розпізнати авітаміноз?

Симптоми дефіциту вітамінів можуть бути різними і накладатися один на одного. Втома, знижена опірність до інфекцій або уповільнене одужання можуть свідчити про дефіцит вітаміну С. Симптоми дефіциту вітаміну D можуть включати втому і виснаження.Крім того, знижується м’язова сила та витривалість [3]. Дефіцит цинку може спричинити порушення роботи імунної системи. Супрадин Імуно Кідс допоможуть батькам впоратися з дефіцитом вітамінів. Вони мають приємний смак та дуже подобаються дітям будь-якого віку. Супрадин Кідс інструкція містить всю необхідну інформацію.

Харчування та здоровий розвиток дитини

Молода людина постійно розвивається. А ріст, навчання та пізнання світу – це процеси, які потребують енергії та правильних запасів мінералів і поживних речовин. Тому правильне харчування дітей має вирішальне значення. Збалансоване харчування здатне забезпечити організм всіма вітамінами, а їх біодоступність у травному тракті вища, ніж у аптечних препаратів [1].

Особливо важливими в раціоні дитини є жири, особливо ненасичені жирні кислоти, які відіграють важливу роль у підтримці правильної роботи мозку та очей у дітей шкільного віку. Вона міститься в олії з печінки тріски. Рослинні олії не менш важливі в раціоні молодих людей. З іншого боку, слід уникати насичених жирних кислот з оброблених продуктів [3].

Які вітаміни варто приймати додатково?

Які найкращі вітаміни для дітей? Це питання задають собі багато батьків, і широкий асортимент добавок на ринку не полегшує вибір. І хоча кожен вітамін відіграє певну роль в організмі, існують певні групи інгредієнтів, про які особливо важливо знати:

  1. Вітамін D – нам потрібен вітамін D з перших днів життя. Його дефіцит може призвести до небезпечних ускладнень як у дітей (наприклад, рахіт), так і у дорослих. Вітамін D підтримує фосфорно-кальцієвий баланс (правильний розвиток кісток), підтримує імунну систему, а також рекомендується хворим на псоріаз (сприяє здоровому стану шкіри). Вітамін D слід додавати як дорослим, так і дітям – особливо в зимовий період.
  2. Вітамін А – піклується про розвиток кісток і зубів, здорову шкіру та імунітет [1].
  3. Вітамін С – ще один з найважливіших вітамінів для дітей. Підтримує імунітет і зміцнює судини. Варто приймати не тільки в період хвороби. Безпечна доза – 2 мг вітаміну С на кг маси тіла. Якщо ваш раціон багатий на цитрусові, можна обмежитися 1 таблеткою на день.
  4. Вітамін Е – має вирішальне значення для росту клітин і зміцнення імунітету. Однак до його прийому потрібно ставитися обережно, оскільки організм накопичує його надлишки. Безпечна доза для дитини старше 9 років – 7 мг вітаміну Е на добу [1].
  5. Вітамін РР – вітамін, що відповідає за правильний розвиток нервової та травної систем.
  6. Вітамін К – важливий для розвитку системи кровообігу та запобігає геморагічному діатезу у новонароджених.
  7. Вітаміни групи В (включаючи фолієву кислоту) – є ключовими вітамінами для правильного функціонування і розвитку нервової системи, зміцнюють імунітет і покращують апетит.

Одного вітамінного комплексу недостатньо. Важливо, щоб раціон був багатий на магній, залізо, цинк і кальцій.

Література

1. Mochulska, O. M., Boyarchuk, O. R., Kinash, M. I., Vorontsova, T. O., & Volianska, L. A. (2021). Ефекти вітамінів А, Е, D, порушення їх обміну та оцінка рівня вітамінної забезпеченості в дітей (огляд літератури). Modern Pediatrics. Ukraine, (2 (114)), 58-66.

2. Gorobets, A. O. (2019). Вітаміни і мікроелементи як специфічні регулятори фізіологічних та метаболічних процесів в організмі дітей та підлітків. Ukrainian Journal of Perinatology and Pediatrics, (4 (80)), 75-92.

3. Marushko, Y. V. (2015). Вітамінно-мінеральна забезпеченість дітей за сучасних умов. CHILDS HEALTH, (2.61), 9-14.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook