Чутливість зубів: чому виникає та як її усунути

Для людей із чутливими зубами вдихання морозного повітря або ковток гарячого чаю – справжні тортури. Після зіткнення з зовнішнім подразником у роті виникає різкий ниючий біль, що триває до декількох хвилин. Щоб позбутися підвищеної чутливості, потрібно зрозуміти, через що вона виникла. Пояснюють стоматологи клініки Dr.Miller із Вінниці.

Груба чистка зубів

Зубною щіткою потрібно проводити від ясен до краю зуба. Деякі про це правило забувають – переміщують щітку зліва направо, сильно тиснуть щетиною на емаль. Груба неправильна чистка призводить до пошкодження і опускання ясен. Чутливі шийки зубів оголюються, кожен дотик до них приносить біль. Усунути дефект можна хірургічним шляхом: здорові тканини слизової пересаджують на місце втраченої частини ясен.

Процедури відбілювання

У складі стоматологічних препаратів для відбілювання присутній перекис водню, який просочується у глибокі шари дентину і подразнює нерв. Чутливість зубів після відбілювання завжди підвищується. Щоб дискомфорт був мінімальним, перед процедурою відбілювання і протягом тижня після неї потрібно користуватися м’якою щіткою та десенсибілізуючою пастою.

Поверхневе очищення

Щітка не може проникнути у проміжки між скупченими зубами. У важкодоступних місцях накопичуються м’які відкладення, які пізніше тверднуть і починають тиснути на ясна. Подразнені ясна стають чутливими, під час жування кровоточать і болять. Рішення проблеми – видалення твердого нальоту в кабінеті дантиста. Професійне чищення зубів дорослим людям рекомендовано проходити 1-2 рази в рік. Вдома після чищення щіткою потрібно користуватися іригатором і зубною ниткою.

Бруксизм (несвідомі рухи щелепи)

Через неврози або порушення будови щелепи люди можуть занадто сильно стискувати зуби, скреготати ними уві сні. Через підвищене навантаженні на емалі з’являється безліч дрібних тріщин і відколів, чутливий шар дентину оголюється, людина починає відчувати біль під час їжі. Якщо бруксизм став наслідком неврозу, лікар призначає пацієнтові заспокійливі препарати і вітаміни. Якщо ж причина у будові щелепи, стоматолог запропонує носити капи (полімерні ковпачки на зуби), що допомагають розслабити м’язи обличчя.

Чутливі зуби – явище неприємне, але воно має тимчасовий характер. Якщо звернутися з цією проблемою до стоматолога, то він швидко виявить причину болю і складе план лікування. Зазвичай полегшення настає вже через кілька днів після виконання перших лікарських рекомендацій.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

230 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.