Єнотів взяли під опіку комп’ютерщики, вовків – ветаптека

Акція «Візьми під опіку тварину» – у Подільському зоопарку

У Подільському зоопарку впровадили акцію «Візьми під опіку тварину». Бути благодійниками можуть всі бажаючі, для цього потрібно укласти відповідний договір із зоопарком та перерахувати кошти на рахунок.

Директор Подільського зоопарку Євген Ткачик каже, що звітність про витрачені кошти обов’язкова, оскільки все має бути прозоро. Ідея ж створити таку платформу в нього виникла, коли він був у чеському зоопарку.

-Я бачив, як там люди вишиковуються в чергу, бо хочуть опікуватися тваринами. Для них дуже важливо допомагати місцевим зоопаркам. На кожному вольєрі висять таблички, де вказано, хто піклується про той чи інший вид звірів, – розповідає Євген Ткачик.

Вінницькі фірми уже заявили про своє бажання взяти під опіку тварин з міського зоопарку.

  • Є одна комп’ютерна фірма, в якої на логотипі намальований єнот. От вони і взяли під опіку наших єнотів-полоскунів, – розповідає Євген Ткачик. – В рамках акції нам перерахували 2500 гривень і ми закупили ракунам вітамінізований сухий корм та ветеринарні препарати по догляду. Є ще вінницька ветеринарна аптека, яка буде опікуватися вовками – популярними та карпатськими. Вони будуть перераховувати кошти на харчування – м’ясо та сухий корм. Вже після Великодня ми зробимо фотозвіт, щоб наші меценати бачили, куди пішли гроші. Плануємо теж зробити вивіски на вольєрах з тваринами, де вкажемо, хто про них піклується.
    Наразі звіринець зачинений на карантин. Там працюють лише три співробітники, які годують тварин. Серед підопічних є сурикати, черепахи, антилопи, зебри, ряд великих птахів, вовки, ведмеді, бізони, олені, зубри, верблюди, лані, альпаки, вівці, кози, мавпи, страуси і багато інших.
  • Директор Подільського зоопарку каже, що серйозних проблем через карантин немає. Їжу для тварин заготували ще восени – сіно, комбікорм, м’ясо, рибу. Однак від додаткових овочів та фруктів у зоопарку не відмовляються.
  • Якщо є бажання, то можна тваринам допомогти продуктами: принести яблука, капусту, банани, груші, хліб, моркву. Там багато вітамінів і для більшості звірів це звичні продукти в раціоні. Тільки от не буде можливості зайти на територію зоопарку. Продукти можна залишити біля каси, а охоронці доставлять нам. Фінансова допомога не потрібна, – сказав Євген Ткачик.
  • Він зауважує, що в Подільському зоопарку життя триває. За період карантину тут народилося чимало малюків.
  • З’явилися малята в родинах сурикатів, гімалайський ведмедів, кіз, овець. Качки висиділи яйця і тепер виводять каченят з собою, так само фазани і декоративні кури. Деякі птахи ще готуються до яйцекладки, а багато самок тварин ходять вагітні, – розповідає Євген Ткачик. – Щоправда тварини дичавіють. Спочатку вони дуже сумували за відвідувачами, зараз наче звикли до ізоляції.
  • Автор Діана КОЛНОГУЗОВА

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook