Із поширенням коронавірусу у світі борються – скасовують рейси, закривають цілі міста на карантин, обмежують проведення масових заходів. В Італії, яка сьогодні на третьому місці у світі за кількістю заражених коронавірусом після Китаю і Південної Кореї, відмінили навіть проведення месс.
Про те, яка ситуація сьогодні у вінницьких храмах і релігійних общинах, дізнавалося «Місто».
«Про епідемію говорити зарано»
Керівник пресслужби Вінницької єпархії УПЦ Володимир Пучков каже, що наразі немає необхідності запроваджувати екстрені заходи чи відміняти служби.
– Поки ще це питання не підлягало будь-якому обговоренню, тому що зараз ми не говоримо про епідемію безпосередньо всередині країни. Якщо епідеміологічна ситуація буде погіршуватися, то безперечно, церковне керівництво розгляне це питання, і, можливо, певним чином ситуація позначиться і на діяльності церкви на певний період. Поки про якусь конкретику говорити зарано. Доки нема офіційної епідемії коронавірусу в Україні, то, звісно жодних змін у звичайному ритмі життя церкви немає, – зазначив Володимир Пучков.
Він цілком погоджується із порадами медиків щодо правил особистої гігієни (часте миття рук і перебування на свіжому повітрі), оскільки такі рекомендації поширюються на всіх, у тому числі й на вірян.
«Ніякої паніки і цілування ікон»
Голова пресслужби Української Греко-Католицької церкви отець Андрій Боднарук також говорить про те, що обмежень у них зараз немає. Утім, питання безпеки піднімалося, а Владика Вроцлавський навіть зробив звернення до вірян.
– Офіційних документів від глави церкви нам не надходило, але під час проповідей були згадки на цю тему, – говорить Андрій Боднарук. – Я б радив підходити до речей більш раціонально. Перевіряйте інформацію і порівнюйте, перестаньте сіяти паніку, бо «Бог дав нам не духа страху, а сили, любові і поміркованості» (2Тим. 1:7).» Тому і нам, які читаємо це повідомлення, важливо пам’ятати, що ми несемо відповідальність за того, хто поруч. Якщо маємо температуру або ж інші ознаки недуги, то ми уникаємо будь-яких контактів з ближніми, щоб через нашу байдужість чи неуважність не нанести шкоди іншій людині. Якщо ми були в зоні ризику зараження, то пам’ятаймо, що тепер і ми можемо являтися цією зоною ризику. Позиція віруючого християнина має бути такою, яка співпадає із заповіддю любові «Люби ближнього твого, як себе самого».
Андрій Боднарук наводить цитату зі слів Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава: «Для того щоб перебороти страх, бракує відчуття людяності й чесноти християнської любові до ближнього. Не таким небезпечним є коронавірус, як вірус ненависті й зневаги до людини. Якщо коронавірус можна побороти різними медичними засобами, то від вірусу ненависті нас може захистити лише сила любові».
Також Андрій Боднарук пропонує ознайомитися зі зверненням Владики Вроцлавського.
«Дорогі у Христі Брати і Сестри!
Маючи на увазі безпеку та добро наших вірних, особливо тепер, коли цілий світ стоїть перед загрозою захворінь на небезпечний для життя коронавірус, керуючись вказівками державних інституцій відповідальних за безпеку суспільства в ділянці здоров’я, подаю наступні вказівки, яких, на час тривання епідемії, належить придержуватись в церквах Вроцлавсько-Ґданської Єпархії та які потрібно рекомендувати нашим вірним для зберігання у щоденному житті:
- не цілувати ікон та Книги Євангелія – можна доторкнутись їх чолом,
- не доторкати устами, не облизувати ложечки, приступаючи до Святого Причастя,
- хто має побоювання, може, замість приступати до Святого Причастя, прийняти Пресвяту Євхаристію духовно, збуджуючи в собі акт віри, любові Бога та сильне бажання прийняти Христа до свого серця,
- на час тривання небезпеки зараження коронавірусом, просимо зрезигнувати з приводження до Святого Причастя малих дітей,
- у щоденному житті рекомендується уникати подавання руки,
- належить особливо придержуватись гіґєни та часто і докладно мити руки милом, головно після повернення до хати,
- рекомендується уникати місць де перебувають особи які кашляють,
- коли піднесеться температура тіла до принайменше 38С, долучиться кашель та духота, належить негайно зголоситись до свого лікаря, а коли хтось був недавно в країнах, де панує коронавірус, необхідно зголоситись до САНЕПІДу».
«Уникайте рукостискань і хворих людей»
Єврейська Община Вінниці також днями оприлюднила «Оголошення від Ради рабинів Європи і головного рабина Москви Пинхаса Гольдшмідта».
«Як відомо, коронавірус може залишатися на твердих поверхнях протягом кількох днів, і, так як вірус поширюється по світу, ми проконсультувалися у доктора Алана Тенненберга, фахівця з інфекційних хвороб і експерта в області громадського здоров’я, щоб виробити план дій для синагог.
- Якщо ви погано себе почуваєте, залишайтеся вдома (навіть якщо є необхідність сказати Кадиш).
- Рекомендується не цілувати інших людей, громадські сидури, таліти, мезузи і сувої Тори.
- Уникайте рукостискань, якщо в них немає необхідності.
- Мийте руки при можливості (з милом, протягом 20 секунд), особливо після контакту з поверхнями, яких торкається велика кількість людей.
- Не панікуйте. Вірогідність заразитися легко-крапельним шляхом вкрай низька, тому носіння маски не має особливої важливості.
- Встановіть пристрої з дезинфікуючим засобом для рук в громадських просторах, таких як синагоги, школи, зали тощо. Переконайтеся, що диспенсери для мила заповнені.
- Якщо хтось перебуває під карантином, то не відвідуйте цю людину.
- Якщо ви подорожуєте літаком, візьміть з собою дезинфікуючі серветки, щоб обробити підлокітники, столи та ін.
- Особливо в цей період ми не можемо дозволити собі недооцінювати важливість омивання рук».
У мечеті все спокійно
За словами Хабібутдінова Рената, імама Вінницької мечеті Ісламського культурного центру «Аль Ісра», їхнє релігійне життя наразі без змін.
– На ситуацію, пов’язану з коронавірусом, у нас поки що немає жодної реакції. Свої зібрання проводимо, як і раніше, без обмежень, – розповів Хабібутдінов Рінат.
Нагадаємо, меморіальну дошку воїнам АТО встановили біля Спасо-Преображенського собору у Вінниці
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook