Як діяти у разі зупинки ліфта через перепад електроенергії

Через терористичні обстріли російською армією критично важливої інфраструктури по всій території України спостерігаються перепади електроенергії. Це може стати однією із причин зупинки ліфта.

На жаль, випадки зупинки ліфта через перепади електроенергії уже почали фіксуватись на території інших областей.

Алгоритм дій під час зупинки ліфта:

  • Перш за все потрібно перестати панікувати та заспокоїтись. Не потрібно натискати всі кнопки поспіль, стрибати в ліфті і намагатися відкрити двері кабіни.
  • Наступним кроком потрібно знайти кнопку виклику диспетчера і натиснути на неї. Варто зазначити, що у Вінниці всі ліфти диспетчерезовані.
  • У разі якщо диспетчер не відповідає, потрібно спробувати через деякий час знову його викликати. Якщо кнопка диспетчера не працює або не відповідає, то спробувати зателефонувати по мобільному телефону в службу, яка займається обслуговуванням даного ліфта, ДСНС, цілодобову варту за номером 15-60 або друзям, знайомим, щоб ті викликали допомогу. Якщо у вас немає з собою телефону або відсутній зв’язок, покличте на допомогу та попросіть, щоб люди викликали відповідну службу.
  • Якщо в очікуванні рятувальників стало спекотно, то потрібно розстібнути або зняти верхній одяг. При наявності води, варто пити її невеликими ковтками.
  • Як тільки приїдуть рятувальники, потрібно чітко виконувати всі їхні вказівки.

У рідкісних випадках ліфт може стрімко падати вниз. У такому випадку необхідно швидко натиснути кнопку «СТОП» і сісти, притулившись до стіни кабіни упираючись руками в підлогу. Таке положення допоможе зафіксувати тіло, знизивши ризик отримання серйозних травм. Кнопка «СТОП» активізує гальма ліфта, що не дасть йому впасти в шахту.

Дотримання цих рекомендацій дозволить, без ризику для життя, дочекатись допомоги рятувальників. Але все ж, якщо є така можливість, варто надати перевагу підйому по сходам.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook