Вшанування полеглих Героїв: як Вінниця відзначає 660 річницю

Вже вдруге в умовах масштабної війни Вінниця відзначає свій День народження. З нагоди 660-річниці заснування міста у Спасо-Преображенському кафедральному соборі звершили урочистий молебень. Керівники міста та області й численні парафіяни молилися за вінничан, Україну та якнайшвидшу Перемогу. А також схилили голови в пам’ять про полеглих. Згодом живі квіти лягли до Пам’ятного знаку Небесній Сотні та загиблим героям російсько-української війни на площі Шевченка.

У духовному єднанні. Так Вінниця розпочала зустрічати своє 660-ліття. «Многіє літа» рідному місту та всім його мешканцям, Україні та бійцям на передовій у стінах храму межувало з глибоким сумом за тих, хто віддали за свободу Батьківщини свої життя.

Після урочистого молебня на площі Шевченка відбулась церемонія покладання квітів до священних для кожного вінничанина меморіальних місць вшанування пам’яті полеглих Героїв.

Завдячуючи їм та тим, хто зараз боронить Україну, Вінниця знаходиться не на лінії фронту і може робити свій внесок у Перемогу, наголосив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

«Кожен вінничанин, кожен українець, кожен на своєму місці максимально робить те, що він може. Хтось підіймає економіку, хтось будує, хтось вчить дітей, хтось лікує людей… Якщо говорити в цілому про нашу територіальну громаду, то по великому рахунку ми забезпечуємо надійний тил з точки зору підтримки наших Героїв та Героїнь. Хтось купує Мавіки, хтось збирає на автомобілі, інші засоби, які необхідні безпосередньо на фронті, хтось робить мобільні лазні. Тобто це якраз саме та згуртована робота щодо допомоги і підтримки наших Збройних Сил, які боронять нас і саме завдяки ним ми сьогодні в місті Вінниця можемо хоч трішки почуватися спокійно і робити те, що робимо», – зазначив очільник громади.

А голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий своєю чергою наголосив на важливості пам’яті. «Дуже багато в тому числі і жителів Вінниці воюють і боронять країну. Дуже багато, на жаль, загинули. Ми повинні пам’ятати тих, хто віддав своє життя – найдорожче, що є в людини, але своїм мужнім вчинком вони дають можливість жити і розвиватися Вінниці і Україні», – каже Вячеслав Соколовий.

З огляду на безпеку людей і цьогоріч у Вінниці не буде традиційних, як у мирні часи, святкувань до Дня міста. Більшість заходів відбудуться онлайн.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook