“Вінницяміськтеплоенерго”: від оновлення обладнання до створення нових котельень – результати міжнародної співпраці

КП “Вінницяміськтеплоенерго” отримало різноманітні види міжнародної технічної допомоги минулого року. Серед них – дизельні генератори для автономної роботи котелень, екскаватори для прокладання та обслуговування мереж, економайзери для підвищення енергоефективності та зменшення викидів у повітря, а також нова котельня та когенераційні установки для власного виробництва електроенергії. Головними донорами підприємства виступили USAID, Міжнародна організація з міграції (МОМ ООН) та GIZ-SECO.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Загалом під час воєнного стану в Україні керівництво підприємства активно розвиває співпрацю з потенційними іноземними донорськими організаціями, відвідує різноманітні міжнародні заходи та шукає усі можливі інвестиції в будь-якому вигляді (технічна безповоротна та гуманітарна допомога у вигляді матеріалів та обладнання, а також залучення та ціленаправлене використання грантових коштів).

Загальна сума отриманої міжнародної технічної допомоги протягом 2023 року склала понад 200 мільйонів гривень.

«Залучення інвестицій та співпраця з міжнародними партнерами – є досить важливим напрямом робити нашого підприємства, – зазначив генеральний директор КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” Максим Білик під час апаратної наради у міськраді. – Наприклад, досить плідна співпраця з МОМ ООН дала нам можливість встановити економайзери – конденсаційні утилізатори тепла на двох котельнях нашого міста. Це обладнання дозволяє скоротити використання природного газу і зменшити шкідливі викиди в повітря».

За його словами, економічний ефект від цих заходів за поточний опалювальний період склав близько 1,2 мільйона гривень. Це обладнання дозволяє отримати додаткову теплову енергію з відпрацьованих газів.

«Фактично тепло, яке раніше втрачалось тепер спрямовується до споживача», – зазначає очільник підприємства.

Плідно співпрацює підприємство і з USAID. Загальна вартість допомоги, отриманої від цього донора, складає майже 160 мільйонів гривень. Ця допомога охоплює матеріали аварійного запасу, генераторне обладнання, модульну котельню та спецтехніку на 32 мільйони гривень, а також когенераційні установки та кабельну продукцію на суму 126 мільйонів гривень.

«Це досить значна та важлива технічна допомога, яка допомогла нам стабільно пройти опалювальний сезон», – каже Максим Білик.

Також завдяки співпраці з USAID підприємство встановило на вулиці Синьоводській блочно-модульну котельню потужністю 1,6 МВт та вартістю майже 5,2 млн грн. Вона є резервною та обслуговуватиме у випадку форс-мажорних ситуацій зокрема і мережу місцевих медичних та навчальних закладів.

Крім того, завдяки допомозі від міжнародних донорів підприємство отримало дороговартісне технологічне обладнання для забезпечення котелень власною генерацією електричної енергії.

«Після завершення проєкту та введення в експлуатацію всіх когенераційних установок ми зможемо повністю забезпечити себе електроенергією, – зазначає Максим Білик. – Це дуже важливий проєкт, який дозволить не просто генерувати електроенергію, а й направляти її туди, де вона потрібна. Це позитивно вплине на стабільність проходження опалювального сезону в майбутньому. Фактично найбільші наші котельні будуть працювати як своєрідний енергетичний острів, забезпечуючи стабільність надання послуг, незалежно від стану енергосистеми країни. Ба більше, ми рухаємось далі у цьому напрямі й в межах цього проєкту, аби профіцит електроенергії, який у нас утвориться, ми могли б направляти для інших підприємств критичної інфраструктури нашого міста».

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook