Вінниця на стіні – як арттерапія

У військовій частині 3008 строковик малює величезний стінопис

Володимир Кондратюк родом із Тернопільщини, але строкову службу проходить у Вінниці. За кілька місяців він піде на “дембель”, та перед тим вирішив залишити військовій частині мистецький подарунок на згадку. Зараз хлопець завершує роботу над величезним панно на стіні кабінету для психологічної роботи. Авторський малюнок поєднує головні архітектурні пам’ятки Вінниці.
За фахом він агроном, але за спеціальністю не працював жодного дня, бо займався творчими проєктами, зізнається Володимир.

  • Коли йшов в армію, то переживав, що змусять марширувати, займатися у спортзалі чи в їдальні чергувати, та, як виявилося, крім виконання своїх обов’язків, у вільний від служби час, можна займатися улюбленою справою. І зараз у мене відповідальна місія – створити у кімнаті психологічної роботи релаксуючу і заворожуючу атмосферу, щоб боєць, який сюди зайде, міг заспокоїтися, розслабитися і помилуватися гарним містом. Адже тим, хто повертається із зони бойових дій, окрім надмірної уваги, потрібне щире спілкування, – розповідає він.
  • Для цього на стіну Володимир наносить зображення добре впізнаваних об’єктів – це вінницька Вежа, Спасо-Преображенський собор, торговельно-економічний інститут – тобто близькі для вінничан місця, які асоціюються з рідним містом. Такий психологічний прийом дозволить створити належні умови для консультування психолога, каже офіцер служби психологічного забезпечення військової частини, старший лейтенант Тетяна Путкарадзе. Адже у розмові нічого не повинно дратувати, бійці мають почуватися безпечно, як вдома.
  • У роботі з військовослужбовцями важливими є всі моменти: практичний досвід, інноваційні та авторські методики, умови, у яких відбуваються заняття чи розмова. Та головне – жодних правил, – пояснює Тетяна. – Найкраще із цим завданням справляється арт-терапія у різних проявах: пісня, слово, малюнок. Вона – одна із найдієвіших методів покращення психоемоційного стану військовослужбовців, розвитку емоційно-вольової сфери, емоційного інтелекту, сприяє кращому розумінню військовослужбовцями власних мотивів, цінностей та стратегій поведінки.
  • Арттерапія – це справжнє розвантаження та релаксація для мозку, яка дозволяє зняти броню з душі: позбутися страхів, комплексів, негативних емоцій, безсоння і усвідомити, що людське життя – це найвища цінність.
  • Олександра МАКОВЕЦЬКА

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook