Вінниця без ялинки та ілюмінації. Як містяни відреагували на таку новину

Світлана Вдовиченко

Через  повномасштабну російську війну проти України, цього року у Вінниці не встановлюватимуть головну ялинку. Також, вперше у місті не буде святкової ілюмінації.

“У зв’язку зі збройною агресією росії проти України та усіма наслідками, які принесла із собою війна, цьогоріч доречно утриматись від влаштування святкових масових заходів на рівні громади. Тому прийнято рішення відмовитись від встановлення ялинки у Центральному парку.Також, з огляду на енергетичну кризу, в місті не планується святкова ілюмінація”, – зазначили в мерії.

Журналістка редакції Місто запитала вінничан, як вони ставляться до цьогорічних нововведень.

“Якщо чесно, мені байдуже. Мені уже 60. Я і раніше не так часто могла ходити в парк  на ялинку дивиться. Але шкода діток маленьких, бо живуть в такий час важкий. Вони ж чекають свята, Діда Мороза. Цього року замість головної ялинки, буде маленька дома”, – розповіла пані Надія, 60 років.

“Для мого синочка це перше новорічне свято. Шкода, що ми будемо проводити його в укриттях, а не біля головної ялинки Вінниці. Ми переживемо це, аби надалі у нас були ще кращі свята”, – розповіла Юлія, 24 роки.

“Мені б хотілось, як кожен рік, ходити до ялинки в парк. Але не цього року. Нічого, ми влаштуємо і дома собі свято, як буде можливість. Якщо все місто буде без ілюмінації, ми ж і не мало зекономимо. І це круто. Я тільки “за” допомогти державі.”, – розповів Дмитро, 16 років.

“Зараз не на часі витрачати не малі кошти на прикрашання міста, є місця де вони більше потрібні. Нам зараз основне допомагати ЗСУ, бо у них там точно не буде свята, ялинки і Діда Мороза. Цей рік ми зможемо і без гуляння в парку. Зробимо маленьке свято своїм діткам дома, поставимо ялиночку і загадаємо всі одне бажання”, – розповіла Людмила, 33 роки.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook