Вінницькі проєкти відбудови презентували на Японсько-Українському форумі

У пошуках нових інвестицій у розвиток громади, Вінниця продовжує розширювати мережу партнерських відносин. Наразі заступники Вінницького міського голови Сергій Матусяк та Микола Форманюк беруть участь у Японсько-Українському форумі, присвяченому відновленню економіки України, який є частиною трейд місії, до складу якої будуть входити круглі столи та прямі зустрічі напередодні міжурядової Японсько-Української конференції. Захід, організований Nikkei Inc., відбувається у Токіо і триватиме з 6 до 10 лютого. Представникам державних та міжнародних структур, територіальних громад, представників фондів, інвестиційних та інших компаній презентували Вінницю та проєкти, які громада планує реалізувати з донорською допомогою.

Наскрізною темою форуму стала співпраця між Японією та Україною, відбудова громад України, що постраждали від російської агресії, налагодження В2В зв’язків між бізнесом.

У заходах беруть участь представники органів місцевого самоврядування українських міст, серед яких окрім Вінниці ще Запоріжжя, Львів, Житомир, Білгород-Дністровський, а також чимало представників невеликих територіальних громад, які найбільше постраждали під час війни. Окрім того, Форум відвідали Міністр економіки, торгівлі та промисловості Kazuchika Iwata, а також Надзвичайний та Повноважний посол України в Японії Сергій Корсунський, представники влади міста Токіо, чимало представників великих японських компаній, а також президент організації JICA (Джайка) Akihiko Tanaka.

Заступник міського голови Микола Форманюк розповів, що міжнародні партнери сприяють створенню економічної спільноти, де мають об’єднатися зусилля як державного, так і приватного сектору у відбудові України, щоб разом напрацювати програми відбудови та розвитку співпраці.

“Цей міжнародний діалог та міжрівневий діалог є зв’язуючою ланкою: від муніципалітетів до національного рівня. Японський уряд готовий ділитися своїм передовим досвідом та новітніми технологіями, – розповів Микола Форманюк. – Така підтримка свідчить про солідарність японського народу та японського уряду, а також інших країн G7, у боротьбі за незалежність, створенні безпечного середовища та відбудови”.

Заступник міського голови Сергій Матусяк розповів про стратегічний розвиток Вінницької громади в напрямках енергоефективності, доступності, збільшення інвестиційного потенціалу та нарощення економічних потужностей. Учасникам форуму, серед яких були інвестори, представники міжнародних організацій та бізнесу, він презентував проєкти, націлені на покращення екології в межах Європейського Зеленого курсу. Йдеться про реконструкцію очисних споруд каналізації та встановлення теплових насосів, а також про проєкт будівництва системи дегазації міського полігону побутових відходів.

Сергій Матусяк закликав учасників форуму долучитися до реалізації цих проєктів та за можливості провести консультації та перемовини з даного питання.

“Наша співпраця з Японією розпочалася у 2017 році фестивалем «Дні Японії» в Україні. Тоді посольство Японії в Україні та посол Шігекі Сумі завітали до Вінниці та особисто взяли участь у висадці алеї сакур, які і сьогодні є окрасою Вінниці. Представники міста в рамках програми «Корабель молодіжних лідерів світу» взяли участь у дипломатичній місії, завдяки якій ми дізналися про проєкти агенції JICA, присвяченої будівництву інфраструктури для економічного відновлення держав, – сказав Сергій Матусяк. – Тривалий час ми напрацьовуємо партнерські відносини з іншими країнами та європейськими містами в горизонтальній площині – між муніципалітетами та громадами. Підтримка ззовні наразі дуже важлива, тож ми вдячні організаторам за запрошення та можливість представити Вінницьку міську територіальну громаду на міжнародному рівні”.

На заходах делегація з Вінниці також розповідала публіці про виклики, з якими зіштовхнулася наша громада під час повномасштабного вторгнення. Йдеться про прийом внутрішньо переміщених осіб з інших регіонів країни, допомогу релокованому бізнесу, гуманітарну підтримку прифронтовим областям та містам, які зазнали окупації росіянами, а також про трагічні події, пов’язані з терористичними ракетними обстрілами, які спричинила російська федерація.

На думку директора Офісу JICA Akihiko Tanaka, подальша співпраця має базуватися на економічній реконструкції на основі позик, співпраці з Молдовою, де наразі перебуває 700 000 українських біженців – туди Японія вже передала медичну допомогу та медичне обладнання, а також довгостроковій підтримці Японії у відновленні України.Це включає в себе підтримку соціальної сфери, сільського господарства, утилізацію наземних мін, довгостроковий план щодо повернення українців в Україну.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook