Вінницькі помічники ветеранів взяли участь у семінарі з психоедукації від «Лікарів без кордонів»

10 липня міжнародна організація «Лікарі без кордонів» (Médecins Sans Frontières) провела партнерську зустріч з помічниками ветеранів у Вінниці. Для фахівців, які супроводжують ветеранів війни та демобілізованих осіб, був організований практичний семінар з психоедукації. Разом зі спеціалістами з охорони здоров’я та соціальними працівниками вони обговорили важливість психологічної допомоги та взяли участь в арттерапевтичній активності.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

«Ми вже не вперше співпрацюємо з фахівцями організації “Лікарі без кордонів”. Вони багато роблять для стабілізації психологічного стану українців, працюють з пацієнтами з посттравматичним синдромом. Робота фахівців з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у Вінниці багато у чому схожа з психологами. Адже наші спеціалісти щоденно зустрічаються з багатьма людьми, фізично і морально травмованими воєнними діями. Вони консультують ветеранів, військових, їхні родини, рідних загиблих, померлих, безвісти зниклих оборонців… Тож спілкування з професійними психологами, психотерапевтами багато чому може навчити нас, а ми, зі свого боку, поділитися своїм досвідом з “Лікарями без кордонів”», – зазначив заступник директора Вінницького міського центру соціальних служб, начальник відділу «Сервісний офіс у справах ветеранів» Михайло Кузнецов.

Окрім фахівців з супроводу ветеранів, на зустрічі також була присутня заступниця голови громадської організації «Полум’я надії» Ганна Чернікова.

Молодша менеджерка з охорони здоров’я організації «Лікарі без кордонів» Анастасія Нєдєва та соціальна працівниця Мар’яна Рачок провели корисний семінар з психоедукації, обговоривши з помічниками ветеранів необхідність поширення інформації про психічне здоров’я, психологічні негаразди та їхні наслідки для особистості.

На початку зустрічі фахівці з супроводу ветеранів розповіли, за якими ознаками вони розуміють, що людина потребує психологічної допомоги. Після цього на фліпчартах написали, через які перешкоди люди не хочуть звертатися до спеціалістів з ментального здоров’я. А згодом – висловили аргументи, які вони використовують, щоб переконати клієнтів звернутися по допомогу.

Наостанок соціальний працівник «Лікарів без кордонів» Олег Погребняк провів арттерапевтичний майстерклас для помічників ветеранів. Їм запропонували намалювати водоспад у незвичайній техніці. Замість художніх пензлів учасники заходу використовували щіточки для фарби. Лише за допомогою двох кольорів фарб – синьої та білої – фахівцям вдалося створити реалістичний водоспад.

«Така техніка корисна для самозаспокоєння, адже вода, її плескіт та вигляд, завжди приводять людину в рівновагу», – зазначив Олег Погребняк.

Нагадаємо, фахівці з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб консультують у Прозорих офісах соціального спрямування Вінниці за адресами: просп. Космонавтів, 30 (другий поверх); вул. Замостянська, 7; вул. Брацлавська, 85.

До них можна звернутися з приводу оформлення документів, надання пільг, гарантій і компенсацій, отримати консультацію щодо статусу учасника бойових дій, ветерана, члена сім’ї загиблого, різних довідок, оформлення пенсій, встановлення інвалідності.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook