Вінничан навчатимуть азам підприємництва

У березні у Вінницькій міській територіальній громаді розпочнеться набір слухачів на безоплатні курси з перепідготовки та соціальної адаптації «Підприємництво та інформаційні технології в бізнесі» від проєкту «Норвегія-Україна» (NUPASS). Долучитися до них можуть ветерани АТО/ООС, військовослужбовці, звільнені в запас, їх рідні та члени сімей загиблих учасників бойових дій. Курси проходитимуть на базі Вінницького національного технічного університету.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Впродовж трьох місяців викладачі та науковці університету, фахівці Вінницької міської ради та профільних організацій-партнерів навчатимуть слухачів, як стати підприємцями. Протягом 500 годин вони вивчатимуть організацію підприємницької діяльності, бізнес-планування, менеджмент та маркетинг, інтернет-технології в бізнесі, ораторське мистецтво, психологію та англійську мову. Після завершення навчання, випускники отримають свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка, спільний сертифікат університету NORD і Вінницького національного технічного університету.

«У 2021 році був підписаний Меморандум між Вінницькою міською радою та Міжнародним центром «Норвегія-Україна» щодо співпраці у напрямку реалізації низки проєктів чинної Програми розвитку соціального підприємництва. Важливо, що саме модель соціального підприємництва дозволяє створити належні умови для ефективної соціалізації військовослужбовців, ветеранів АТО/ООС, їх родин. Зазначу, що у 2021 році Вінниця стала першим містом в Україні, яке долучилось до співфінансування проєкту «Норвегія-Україна». Навчання доводить, що ветерани спроможні започаткувати власний бізнес. Ми готові підтримувати їх ініціативи», – каже директор департаменту економіки і інвестицій міської ради Максим Мартьянов.

Довідка:

Проєкт «Норвегія-Україна» започатковано за ініціативи Міжнародного фонду соціальної адаптації, МЗС Норвегії й Університету NORD у 2003 році. Він передбачає професійну перепідготовку та соціальну адаптацію звільнених військових та членів їхніх родин. Завдяки проєкту у 2014-му створено, а 2016-го розширено Норвезько-Український університетський альянс. Нині до нього входять 16 університетів (15 українських та норвезький NORD Університет).

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook