Після цього від сказу вакцинували 345 тварин
Вуличний пес напав на жінку в селі Агрономічному. Того ж дня, 12 лютого, собаку застрелили, а в лабораторії виявили, що у тварини – сказ.
- Унаслідок цього в селі Агрономічному від сказу вакцинували 200 собак та 145 котів. Особам, які перебували в контакті з хворою твариною наразі проводять курс антирабічної вакцинації. Собака хоч і напала на жінку, але поруч були ще троє людей – на них могла потрапити слина, наприклад. Тому вони теж мають пройти курс вакцинації, – розповів начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держспоживслужби області Володимир Павлущик.
За його словами, фахівці проводять дослідження, пов’язані з дикими тваринами і займаються їх вакцинацією. - А от безпритульних відслідковуємо лише тоді, коли люди звертаються – каже Володимир Павшущик.
У Вінницькому обласному лабораторному центрі МОЗ зазначають, що ендемічний сказ тварин реєструють щорічно. Востаннє захворювання на сказ серед людей на Вінниччині фіксували аж 13 років тому. - Останні випадки сказу серед населення Вінницької області реєструвалися у 2007 році. Це були два чоловіки з Томашпільського та Шаргородського районів, які не звернулися за медичною допомогою. В одному випадку на людину напала собака, а в другому чоловіка вкусила невідома тварина. Ймовірно, це була куниця або лисиця: чоловік намагався зловити її у курнику, – розповідає завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань лікар-епідеміолог Степан Томин.
Він наголошує, що напад зараженої тварини на людину може завершитися фатально. - Можу сказати лише одне: людина обов’язково має звернутися до сімейного лікаря або в травматологічний пункт, якщо її вкусила чи подряпала тварина. А лікарі вже визначаються з курсом профілактичних щеплень, які запобігають захворюванню на сказ. Напасти може не лише кішка чи собака, це можуть бути і гризуни: миші або щури, – каже Степан Томин.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook