У Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» розпочинають заняття з хібукі-терапії

У Вінницькому міському центрі соціально-психологічної реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк впроваджують новий напрям терапії, що спрямована на покращення психологічного стану дітей та підлітків.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Це ізраїльська методика, яка поступово набирає популярності і в Україні. Наразі два психологи центру реабілітації «Гармонія» пройшли фахове навчання та чекають на перших пацієнтів.

«У Центрі реабілітації “Гармонія” є різні напрямки роботи з людьми, які мають психологічні та фізичні травми. Нещодавно додалась ще одна методика – хібукі-терапія. Вона особливо актуальна для дітей, що пережили стрес внаслідок війни або переїзду. На жаль, в усій Україні та Вінниці таких немало», – зазначає директорка Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк Олена Чорнобривенко.

Хібукі-терапія – це ізраїльська методика подолання психологічної травми внаслідок війни у дітей та молодших підлітків. Концепцію проєкту хібукі-терапії для України розробила ізраїльська психологиня Дафна Шарон Максімов. Вона ж адаптувала закордонну методику для українських дітей, які пережили травму війни. Саме у ізраїльської фахівчині пройшли навчання психологи Центру реабілітації «Гармонія» Марія Кулик та Микола Чорнобривенко.

Слово «хібукі» в перекладі з івриту означає «обійми». Під час занять психологи використовують м’яку іграшку – песика з сумними очима і з довгими лапами, яка обіймає дитину за плечі. Концепція іграшки в тому, щоб викликати співчуття до іграшки та емоційну близькість з нею у пацієнта.

«Важливо, що магію психотерапії робить не іграшка, це лише інструмент. Психолог поступово і дуже дбайливо налагоджує контакт дитини з собачкою. Ми розповідаємо історії, що Хібукі приїхав з далекого міста, намагаючись провести аналогії з життям маленького пацієнта. Звертаємо увагу на іграшку, намагаючись зацікавити дитину, викликати у неї емоції», – розповідає психологиня Центру реабілітації Марія Кулик.

Хібукі-терапія показує високу ефективність в роботі з дітьми та молодшими підлітками, які пережили психологічну травму війни, труднощі адаптації в новому колективі, при переїздах. Ця ізраїльська методика вважається короткостроковою і триває 6-10 зустрічей. Формат занять може бути як індивідуальний, так і груповий.

Наразі у Центрі реабілітації «Гармонія» вже є іграшки хібукі. Тож психологи очікують на маленьких пацієнтів. Звернутися можна за телефоном (0432) 507 – 504 або за адресою м. Вінниця, вул. Винниченка, 5.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook