У Вінниці затвердили Стратегію розвитку культури Вінницької міської територіальної громади до 2025 року

23 грудня, на сесії міської ради прийняли рішення затвердити «Стратегію розвитку культури Вінницької міської територіальної громади до 2025 року». У 2021 році за результатами експертного відбору проєкту Eu4Culture, який фінансується Європейським Союзом та реалізовується Goethe-Institut, Вінниця увійшла в трійку міст, які отримали грант у розмірі 30 000 євро на створення власних Стратегій розвитку культури. Стратегія – основна передумова для більш детального планування розвитку міста і громади, де культурі, її потенціалу та ресурсам належить одне з ключових місць.

Так, протягом 2022 році проводилася активна робота над створенням «Стратегії розвитку культури Вінницької міської територіальної громади». До роботи залучались експерти з різних напрямків, працівники галузі, громадські організації та усі зацікавленні мешканці громади.

ТОВ «Центр стратегічного розвитку територій» було проведено комплексне дослідження стану галузі культури. Понад 3000 вінничан долучилися до цього дослідження у різному форматі.

Основні респонденти – представники різного віку, соціального статусу та професійних сфер, мешканці міста і навколишніх сіл. Такий підхід надав можливість зробити якісний зріз проблем у галузі, глибино просканувати різнобічність культурного життя громади, почути думку всіх зацікавлених сторін, стейкхолдерів і бенефіціарів.

Дієвою складовою в розробці Стратегії стала участь членів робочої групи у міжнародних конференціях, тренінгах, воркшопах та зустрічах, зокрема, у мережевих конференціях у м. Кутаїсі (Грузія) та м. Варшава (Польща) на яких було презентовано Вінницю та бачення мешканців громади у розвитку галузі культури.

За словами директора департаменту культури Вінницької міської ради Максима Філанчука в рамках роботи над документом було проведено цикл фокус-групових обговорень, експертних панелей та засідань робочої групи на яких було визначено мету, актуальність, SWOT-аналіз, основні стратегічні напрямки та сформовано поля розвитку.

«Основна мета Стратегії розвитку культури Вінницької МТГ – виявлення та маркування пріоритетних напрямків розвитку культури Вінницької міської територіальної громади на період до 2025 року, формування її ідентичності та згуртованості, посилення ролі та значення культурних прав і потреб представників різних спільнот у загальному культурному просторі, формування збалансованого, креативного, творчого середовища, яке продукуватиме інновації і стане каталізатором економічного розвитку та інвестиційної привабливості регіону», – зазначив Максим Філанчук.

Крім того, він додав, що стратегія розвитку культури Вінницької міської територіальної громади до 2025 року має стати дієвим дороговказом для галузі на найближчі роки.

Також в рамках розробки стратегії йде робота над розробкою сайту культури Вінницької МТГ.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook