На базі загальноосвітньої гімназії №24 ГО “Вінниця ДАУН СИНДРОМ” спільно з департаментом освіти міської ради реалізують новий проєкт для дітей з особливими освітніми потребами.
ГО “Вінниця ДАУН СИНДРОМ” запровадила абсолютно новий формат навчання дітей з ООП з власною концепцією, стратегією та баченням, задля досягнення основної та важливої мети, яку ставлять батьки (сім’ї) таких дітей: включення дітей в активне соціальне життя після закінчення школи.
Його метою є пройти навчання за новою програмою адаптованою від спеціальної освіти «Радість» проєкту «Перспектива 21\3» та НУШ. А також, іншим важливим завданням є отримання дітьми з ментальними порушеннями, отримання навичок соціально-побутового та трудового навчання з подальшим професійним орієнтуванням після школи.
У пілотному проєкті навчаються дітки з особливими освітніми потребами з різних шкіл ВМТГ, а тричі на тиждень проходять групові заняття з математики, української мови та читання за спеціальною програмою «Радість». Не зважаючи на те, що проєкт започаткований трохи більше місяця, дітки показують хороші результати.
Днями відбулось відкриття мультифункціонального простору «Різні можливості – рівні права» — пілотний проєкт, який був підтриманий Вінницькою міською радою за ініціативи громадської організації. Такий простір створений для дітей, які навчаються в різних школах Вінниці, для того аби діти адаптувалися, зрозуміти, що ми різні, але все ж рівні. Соціалізація дітей – це важливо в межах загальноосвітніх шкіл», – каже керівниця проєкту Наталя Косніцька.
У просторі є три зони: навчальні, ігрова та кухня. Інтер’єр простору багатофункціональний. Простір може трансформуватись та ставати великою майданчиком для різноманітних заходів.
Коштом благодійників було зроблено ремонт, закуплено оснащення, побутову кухонну техніку та багато речей, які допомагають отримати соціально-побутовим навичкам.
Міська рада надала приміщення та допомогла з ремонтом. Фінансування проєкту частково відбувається від ГО «Вінниця ДАУН СИНДРОМ» та за рахунок фінансування від Вінницької міської ради.
«У програмі беруть участь всі діти з порушеннями ментального розвитку. Вони навчаються на інклюзивній формі у закладах освіти. Отже, створення такого проєкту має на меті – допомогти дітям з порушеннями ментального розвитку здобути соціальні навички, які після закінчення школи, вони зможуть використати для здобуття майбутньої професії», – зауважила директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.
Також вона додала, що дуже цінним сьогодні є те, що простір знаходиться в укритті, і оскільки обов’язкова вимога цього часу є безпечне освітнє середовище, у випадку сигналу «Повітряна тривога», дітки будуть продовжувати заняття згідно з планом.
«З бюджету територіальної громади ВМТГ минулого року було виділено понад 440 тисяч гривень саме на підтримку ГО «ДАУН СИНДРОМ». На цей рік в бюджеті передбачено майже 600 тисяч, – говорить директор департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook