У Вінниці відбувся Українсько-латвійський бізнес-форум: подробиці

24 травня у Вінниці відбулася значуща міжнародна подія – Українсько-латвійський бізнес-форум. Захід об’єднав представників дипломатичних кіл, місцевого самоврядування, виконавчої влади, а також бізнесу з Латвії та Вінниці. Основною темою форуму стала подальша співпраця між нашими країнами та розвиток економічних зв’язків.

Про це інформує Містопосилаючись на Вінницьку міську раду.

На чолі делегації, у складі якої були латвійські підприємці, до нашого міста завітали Державний секретар Міністерства економіки Латвійської Республіки Едмундс Валантіс та Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява. Під час форуму їх ознайомили з економічним потенціалом Вінницької громади та регіону.

Власне, Українсько-латвійський бізнес-форум став своєрідним майданчиком для знайомства підприємців Вінниці та Латвії, які працюють в різних галузях, аби вони могли у перспективі реалізовувати спільні проєкти та розвивати свої потужності. Спілкування відбувалося у форматі зустрічей-В2В. Делегати також оглянули індустріальні парки, які активно розвивають машинобудівну та інші сфери промисловості, а також підприємства, які забезпечують продовольчу безпеку громади та країни.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час вітального слова зазначив, що такий форум – це знакова подія для нашого міста, яка дасть можливість ще потужніше розвивати співпрацю з європейськими країнами та посилити економічну спроможність нашої громади та країни. Це, за його словами, наразі важлива складова для забезпечення обороноспроможності та подальшої відбудови, яка очікує на Україну після перемоги у війні з росією.

«Хочу подякувати Латвійській республіці, її Уряду та керівництву, а також народу Латвії за неймовірну підтримку України у нашій боротьбі з російським агресором. Латвія відносно маленька республіка у порівнянні з іншими членами ЄС, але спрямовує багато зусиль на підтримку нашого народу. Як орган місцевого самоврядування, ми завжди говоримо, що горизонтальні зв’язки у різних галузях життєдіяльності громади та держави можуть бути досить міцні, надійні та ефективні. Дуже важливо, щоб латвійський бізнес міг знайти шляхи співпраці та реалізації спільних проєктів. Якщо говорити про післявоєнне відновлення, то без підтримки наших партнерів та інвесторів, залучення новітніх технологій та ефективних практик, нам буде важче рухатися вперед. Важливо, що Україна є кандидатом на членство в ЄС, тому розуміння законодавчої бази та правил гри для бізнесу – це важливий елемент для співпраці та діалогу між нашим та латвійським бізнесом», – сказав Сергій Моргунов.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий подякував латвійським партнерам за допомогу Україні у цей важкий час і висловив надію на розвиток співпраці на взаємовигідних умовах. Заступник Начальника Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький додав, що місто та область дуже цінують візит таких поважних гостей з країни, яка віддано підтримує нашу державу.

Державний секретар Міністерства економіки Латвійської Республіки Едмундс Валантіс зазначив, що вірить у те, що зв’язки між нашими країнами допоможуть у боротьбі з агресором:

«Я радий, що в нас є така велика організація підприємців із Латвії та можливість відкрити нову сторінку співпраці між Вінницею та Латвією, і маю велику надію, що цей форум буде плідним, ми зможемо налагодити корисні контакти. Наше завдання – продовжувати допомагати Україні, наскільки ми можемо», – наголосив Едмундс Валантіс.

Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки Ілгварс Клява теж переконаний, що зустріч наживо – це чудовий майданчик для налагодження зв’язків, які будуть корисними для обох країн, зокрема в частині сільського господарства:

«Ця зустріч піде на користь нашим країнам. Для того, щоб економіка України могла функціонувати й приносити прибутки, Латвія може співпрацювати з українським бізнесом та підтримати його. Ми хочемо, щоб Україна швидше досягла перемоги у цій війні і бачимо перспективи співпраці в агропромисловому секторі. Наразі перед нами стоїть завдання імпортозаміщення продукції з росії і ми хочемо їх замінити українською продукцією», – сказав Ілгварс Клява.

Під час цієї зустрічі підприємці ділилися успішними кейсами в роботі, а також обговорювали можливість взаємної торгівлі та виходу на експорт, постачання техніки та обладнання для комунального сектору тощо.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook