У Вінниці уже застосовують російський технологічний секонд-хенд

Особливостями виборчої кампанії, яка ще де-юре не почалася, але де-факто уже стартувала, будуть брудні технології, провокації і політичний тролінг. Останній «прийом» вдало спрацював на президентських виборах. Тепер його спробують обкатати і на місцевих. Про це говорить екголова Комітету виборців України, нардеп 8-го скликання, а нині політичний експерт Олександр Черненко. Як приклад він наводить… Вінницю.

– Я можу як приклад навести Вінницю, де проти діючого мера Моргунова сьогодні активно ведеться кампанія «підтримки», але ця підтримка виглядає як дискредитація. Створений рух «діти Моргунова», але уже сама назва «діти», викликає асоціацію «діти лейтенанта Шмідта». Рух створений нібито на підтримку, але він займається системною дискредитацією мера. Вони організовують якісь абсурдні акції на його підтримку, носяться з його портретом, від його імені роздаються пайки з туалетним папером, в онлайн під усіма його постами пишуть такі хвалєбні відгуки, що у це у нормального читача викликає відразу, – каже Олександр Черенко. – Я чому взяв Вінницю. Це наче такий приклад невеликого спокійного містечка, яке визнано за усіма рейтингами одним з найуспішніших міст в Україні. Але там починаються такі дрібні пакості, які не роблять картинку нашим виборам – з одного боку. З іншого боку – роблять прогноз на усю кампанію, що вона буде з використанням таких брудних технологій.

Між тим, політичний тролінг як виборча технологія – не нова. Олександр Черненко зауважує, що вона дуже активно практикувалася у Росії.

– Пам’ятаєте, коли було «Геї за Навального»? Та згадайте і нашу кампанію, коли на підтримку Ющенка створювалися такі право-радикальні нацистські рухи, які зігували і ходили «ми підтримуємо Ющенка», з метою дискредитації, – розповідає експерт. – Все це російський технологічний секонд-хенд, який, на жаль, знову привезли в Україну, і ми його бачимо у Вінниці. Про те, що він російський або проросійський свідчить і те, що усі ці акції «дітей Моргунова» активно підсвічуються Шарієм, його ресурсами. І очевидно, що за цим стоять гроші колишніх регіоналів, зокрема, старого опонента Моргунова.

Водночас експерт відзначає, що за умов такої юридичної і правової невизначеності вибори в Україні ще не проводилися. Йдеться про Виборчий кодекс, який знову – на етапі змін, а також не завершені зміни до адміністративно-територіального устрою, на основі якого і уже мають проводитися восени місцеві вибори.

– На старті виборів у нас завжди був певні неузгодженості, певний туман із тим законодавством, за яким будуть проводити вибори. Але ще ніколи цей туман не був таким густим, – каже Олександр Черненко.

Ще одна технологія, на яку очікують експерти на майбутніх місцевих виборах від кандидатів, – це шоу, картинка замість чіткої програми дій і компетентних стратегій.

– На жаль, цей тренд в українській політиці – на шоу, на картинку – продовжиться на міських виборах, – каже політичний експерт Олександр Черненко. – Хоча питання на місцевих виборах – це питання комунальних проблем, питання розвитку міст і т.д. Але боюсь, що буде змінений порядок денний. Це ми вже бачимо у Києві, у Вінниці, в інших містах.

Нагадаємо, експерт прокоментував старт виборів у Вінниці.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook