У Вінниці у точці СПІЛЬНО запровадили послугу соціальної адаптації для підлітків

У Вінниці  просторі дитячої точки СПІЛЬНО, надаватимуть послугу соціальної адаптації для підлітків громади.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Розвитком цієї послуги у Вінниці займаються у проєкті СПІЛЬНО. Соціальні послуги від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та об’єднання партнерських організацій на чолі з ГС «Українська мережа за права дитини». Вінницька міська рада доєдналась до цього проєкту у жовтні 2022 року, підписавши Меморандум про співпрацю з МБО БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна. Вінницький міський центр соціальних служб разом із партнером напрацював план посилення послуги соціальної адаптації у громаді, ця послуга буде надаватись у Центрі. Наразі її можна отримати також на Дитячій точці СПІЛЬНО.

Соціальна адаптація передбачає підтримку в умовах пристосування до нових умов проживання, комунікації з іншими людьми. Задля розвитку цих навичок у підлітків була створена тренінгова програма, яку можна пройти на Дитячій точці СПІЛЬНО — просторі, де батьки та діти можуть отримати необхідну допомогу та підтримку, долучитись до розвиткових занять.

«З початком Covid-19 та карантину, а потім і онлайн-навчання, у всіх дітей почалися проблеми з адаптацією. Багатьом стало складно знову виходити у світ, спілкуватися наживо. На кожному етапі свого життя ми опановуємо різні соціальні навички та вміння комунікувати. Багато дітей стали соціофобними, у них не розвинулася у потрібний момент їхнього життя необхідна навичка спілкування у соціумі, в декого вона просто забулася. Як би дивно це не звучало, але діти бояться суспільства та знаходитися в оточені інших людей. Їм звичне спілкування у переписці. Саме тому ми запровадили тренінгову програму соціальної адаптації підлітків», – розповідає психологиня Дитячої точки СПІЛЬНО Людмила Оніщук.

Що містить в собі соціальна адаптація

• психологічну підтримку: індивідуальні та групові консультації з психологом, залучення до майстер-класів з арттерапії. • навчання соціальних навичок: формування розуміння як спілкуватися з однолітками, батьками, незнайомцями. • допомогу у вирішенні побутових питаннях: як приготувати їжу, купити продукти, де і як отримати соціальні послуги. • підтримку у пошуку роботи: консультації щодо профорієнтації, допомога у складанні резюме, перенаправлення у Центр зайнятості. • допомогу у встановленні соціальних зв’язків: пошук гуртків та занять, що були б цікаві дитині.

Так, підлітків навчатимуть профорієнтації, фінансовій грамотності, комунікації з батьками. Обговорюватимуть теми секс-просвіти, конфліктних ситуацій, управління часом, розвитку лідерських навичок, здорового способу життя.

Тренінгова програма проводиться щочетверга з 15:00 до 17:00 на Дитячій точці СПІЛЬНО за адресою: проспект Космонавтів, 30, 3-тій поверх, 305 кабінет, Прозорий офіс. Усі підлітки Вінниці запрошуються на ці зустрічі.

Також фахівці запрошують дітей та батьків, опікунів на індивідуальні консультації та групові заняття на Дитячій точці СПІЛЬНО. Графік роботи дитячого простору з понеділка по п’ятницю, з 09:00 до 17:00.

Довідка

Проєкт #CПІЛЬНОСоціальніПослуги впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW). В Консорціум входять: ГС «Українська мережа за права дитини», МБО «Партнерство «Кожній дитині», МБО БФ «СОС Дитячі Містечка», ГО «Соціальна Синергія», ГО «Дніпровська ліга соціальних працівників», ГО «Всеукраїнська організація “Клас”».

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook