У Вінниці стартував дводенний форум «Простір взаємодії»

У Вінниці, в обласному молодіжному центрі “Квадрат”, розпочався дводенний міський форум «Простір взаємодії». Його метою є створення майданчика для посилення діалогу влада-громада та об’єднання зусиль для спільного реагування на актуальні виклики сьогодення, визначення перспектив відновлення та розвитку громади, підвищення організаційної спроможності та стійкості місцевих громадських організацій під час війни.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

На початку заходу з привітальним словом до присутніх звернулися заступник вінницького міського голови Сергій Тимощук, депутат обласної ради Дмитро Чаленко та директор департаменту Міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА Ігор Цехановський.

«Взаємодія громадськості з владою відіграє важливу роль в становленні нашої держави, адже завдяки такій взаємодії – Вінницька громада – це успішна громада, яка дає приклад для інших територіальних громад. Тому усім присутнім хочу побажати плідної праці, а нам усім – дай Бог найшвидшої Перемоги», – зазначив Сергій Тимощук.

Міський форум для комунікації громадянського суспільства та органів влади «Простір взаємодії» створено ГО «Освітній простір 2.0» у партнерстві з громадською спілкою «Мережа ОГС «Місто змістів» та КП “Інститут розвитку міст” за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства»

Як розповідає голова Коордради громадської спілки «Мережа ОГС «Місто змістів» Максим Студілко, вперше такий форум відбувся в 2016 році. І саме під час нього стартувала робота над розробкою концепції майбутнього хабу для взаємодії влади та громади «Місто змістів».

«У 2018 році, у співпраці громадянського суспільства з міською владою, був утворений прекрасний інфраструктурний простір Місто змістів. Дуже важливо, що фактично фізичні стіни цього простору, окрім того, що несуть ресурсну підтримку для громадянського суспільства, вони дійсно є тими стінами в яких збираються громадські організації, благодійні фонди та інші організації. Це так званий центровий вулик в який ми злітаємось та робимо хороші справи, – зауважив Максим Студілко. – В 2018 році ми об’єдналися в громадську спілку – Мережа організацій громадянського суспільства «Місто змістів». На сьогодні до неї входить уже 57 громадських організацій. Це, дійсно, приклад ефективного партнерства, яке через співвідповідальність, творить спільні змісти для якісних змін міста».

За його словами, форум проводиться в рамках великого річного проєкту “Зміцнення організаційної спроможності громадських організацій у Вінницькій громаді”. В його рамках передбачається проведення різних навчально-консультаційних заходів, зокрема з проєктного менеджменту, грантрайтингу, ефективних комунікацій тощо. Крім того, цієї осені стартує школа громадських активістів і організацій, під час якої буде можливість отримати безкоштовні індивідуальні консультації. Також в ході цих заходів передбачені діалогові зустрічі з представниками Вінницької міської ради.

Вже, 15 вересня, учасники Форуму можуть ознайомитися з актуальними програми розвитку Вінницької територіальної громади, заслухати інформацію очільників департаментів освіти, культури, соціальної політики, маркетингу міста та туризму, економіки та інвестицій, відновлення та розвитку. Вони окреслили стан та пророблену роботу в різних галузях міста та зауважили, що відкриті до співпраці з громадськістю та реалізації спільних проєктів.

Також протягом 15 вересня присутні мають можливість обговорити роль громадянського суспільства у процесах відновлення, дізнатись про можливості фінансування та співпраці від донорів та фондів, обговорити виклики відновлення громади та шляхи їх подолання та відвідати інтерактивну виставку волонтерських ініціатив «Як ми згуртували громаду».

Протягом другого дня Форуму, 16 вересня, на учасників чекають майстерні з організаційного розвитку та творчого відновлення, а також обмін досвідом та можливість знайти нових партнерів для майбутньої діяльності.

Детальну програму знайдете Форуму можна знайти тут: https://bit.ly/489T2Qv

Реєстрація на Форум тут: https://bit.ly/45AZnTk

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook