У січні в приватний садок на Трамвайній візьмуть 30 дітей із загальної черги

На початку січня у Вінниці відкриють дитячий садочок інноваційного спрямування на основі муніципально-приватного партнерства. Садочок, збудований по вул. Трамвайній, що біля ЖК «Авалон», розрахований на п’ять груп і його зможуть відвідувати 100, а то й більше дітей.

У приватний заклад потраплять також діти із загальної міської черги. Їх перебування там, а це в середньому від 14 тис. грн. на рік за кожного буде фінансуватися за рахунок міського бюджету. Батькам необхідно буде лише сплачувати за харчування на таких же умовах, як у звичайних дитсадках.

– Не менше 20% у новому закладі мають складати маленькі мешканці мікрорайону, це приблизно 30 дітей, які зареєстровані у загальній електронній черзі, – наголошує заступниця міського голови Галина Якубович.

Партнер-бізнесмен, який взявся підтримати даний пілотний проект – власник приватної гімназії «Дельфін», Андрій Піжевський. До 25 грудня, згідно договору, він повинен укомплектувати навчальний заклад усім необхідним. Робимо вклад у дітей сьогодні, адже від них залежить наше майбутнє, – говорить Андрій Піжевський.

– Як приватний заклад, ми звісно ж будемо намагатися додавати у навчання діток більше інтерактиву, робитимемо акцент на вивченні англійської. До меню додамо деякі рецепти від Клопотенка – ті, які дозволяють вимоги дитячого харчування.

– Це перший унікальний освітній пілотний проект в Україні, спрямований за зменшення черги. Хоча вона й так у нас одна з найменших, – переконана директорка Департаменту освіти Оксана Яценко. – Ми сподіваємося, що в результаті отримаємо зацікавленість й інших приватних закладів, які будуть брати до себе діток із загальної черги, за яких доплачуватиме міський бюджет.
За словами Галини Якубович, такий інтерес уже проявив приватний садочок на Київській – він готовий надати невелику кількість місць.

На сьогодні у Вінниці в черзі до дитсадків перебувають 279 дітей. В середньому до садочків щороку влаштовуються до 5000 дітей.
Найбільша нестача дошкільних навчальних закладах у районі Київської, на Замості, в Центрі, на Поділлі.
За приблизними підрахунками, для будівництва одного дитячого садка потрібно 20-30 мільйонів гривень.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

920 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.