У Дні європейської спадщини відбудуться екскурсії, майстер-класи, лекція і круглий стіл

У програмі Днів європейської спадщини, що триватимуть у Вінниці протягом 15-25 вересня, велика частина заходів буде присвячена темі історії та архітектурі, а також їхньому впливу на сталий розвиток міста.

Вінничани та гості міста зможуть відвідати екскурсії та майстер-класи, а також послухати про сталі практики роботи з нерухомими об’єктами культурної спадщини, відвідати лекцію про етнічне розмаїття Вінниці та виставку про історичні контексти Європейської площі. За попередньою реєстрацією ряд безкоштовних заходів запропонує Музей Вінниці», – каже директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.

21 вересня о 17:30 год у садибі Львовича відбудеться лекція «Етнічне розмаїття Вінниці: про що розповідає міський простір?», де йтиметься не тільки про відому всім єврейську спільноту Вінниці, але й менш відомі осередки ассирійців, старовірів та інших етносів. Лекцію проведе Тетяна Кароєва, докторка історичних наук і професорка ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Реєстрація проходить за посиланням.

Також 21 вересня у вежі Артинова представлять виставку «Європейська площа: простір (не)пам’яті» від команди Музею Вінниці. Вона розповість про історію трансформації простору в середмісті, який нині ми називаємо «серцем Вінниці». Відвідавши виставку, ви дізнаєтесь про історію та хронологію цього місця; сенси і смисли, які формували для вінничан протягом багатьох років за допомогою місць пам’яті. Вони з’являлись, змінювались та з часом зникали. Реєстрація проходить за посиланнями:

22 вересня о 17:00 год. в садибі Львовича можна відвідати круглий стіл на тему «Сталі практики роботи з нерухомими об’єктами культурної спадщини». Захід буде цікавий всім, хто переймається історією та культурою власного міста. Серед тем – реставрація найгарніших садиб Вінниці, двійники втрачених церков міста, розбудова Музею Вінниці та архітектурний код міста «без ГМО». Реєстрація проходить за посиланням.

Також в рамках заходів ДЄС відбудуться екскурсії містом про Сабарів, острів Кемпу, Вінницькі мури, П’ятничани та інші потаємні куточки Вінниці. За всіма анонсами та реєстрацією на заходи стежте на фейсбук-сторінці департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

Довідка: Вінниця вчетверте долучається до Днів європейської спадщини – щорічної ініціативи Ради Європи. Кожного року у вересні цю ініціативу відзначають по всій Європі. У Вінниці Дні європейської спадщини триватимуть з 15 до 25 вересня. Цьогорічна тема – стала спадщина, вона покликана привернути увагу до змін навколишнього середовища, розмаїття культурної спадщини та досягнення Цілей сталого розвитку 2030. Усі основні заходи будуть поділені на три смислові блоки: 1) екологія, 2) зелена економіка, 3) історія та архітектура.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook