У центрі Вінниці влаштували мітинг проти примусової вакцинації від COVID-19

Сьогодні понад 20 вінничан вийшли у центр міста з плакатами «Ми проти законопроекту 4241», «ні геноциду», «проти 4142». Протестувальники кажуть, що законопроект, який сьогодні винесли на голосування у Верховній Раді України, передбачає примусову вакцинацію від коронавірусу. Хоча, у вказаному законопроекті немає жодного рядка про примусову вакцинацію. Про це інформує Вінниця.info.

«Буде не добровільна, а примусова вакцинація. Тобто, під приводом того, якщо ти не пройшов вакцинацію від «ковід», будеш недопущений до школи, на роботу. Потрібна буде сертифікація про вакцинацію», – пояснює Тетяна, вийшла на мітинг.

Мітингарі кажуть, що основна маса противників вакцинації сьогодні поїхала до Києва.

«В нас тут окрема ініціатива однодумців, які стоять в групі за вільний вибір вакцинації», – каже Тетяна.

Нагадаємо, директор департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Ольга Задорожна пояснювала, що вакцинація від коронавірусу буде лише добровільною. Людина повинна надати згоду на проведення щеплення.

Щодо законопроекту 4241 – він про систему громадського здоров’я, а не про примусові щеплення.

«Характерними особливостями поточного стану регулювання громадського здоров’я («квазісистеми»), який сформувався і діє в Україні протягом останніх десятиліть, є, зокрема:

• неузгодженість, дублювання та інші проблемні питання, пов’язані з нормативним регулюванням повноважень органів державної влади у сферах, що стосуються громадського здоров’я;

• невідповідність передовим міжнародним практикам, зокрема в частині регламентації змісту і процедурних аспектів основних оперативних функцій громадського здоров’я (наприклад, епідеміологічного нагляду), недостатня імплементація Міжнародних медико-санітарних правил та гармонізація українського законодавства у сфері громадського здоров’я із законодавством ЄС (у тому числі в контексті виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, стосовно питань громадського здоров’я);

• невідповідність встановленого нормативно-правового регулювання фактичним суспільним потребам та відносинам у сфері громадського здоров’я», – зазначено в пояснювальній записці до законопроекту 4241.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook