“Святковий настрій у Терцентрі: бабусі та дідусі підготували виставу «Миколаївські годенки» до Дня Святого Миколая

Вчора, 6 грудня, бабусі та дідусі підготували виставу у вигляді годенок – традиційних розваг українців. До постановки готувались понад місяць: ретельно вчили ролі, пісні та старанно репетирували.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

«Такий захід підопічні Терцентру влаштовують кожний рік. Це чудова нагода більше ознайомитися з українськими традиціями, які шанували наші пращури і шануємо ми. Дякуємо ЗСУ за можливість влаштовувати такі заходи, жити і творити у вільній Україні», – зазначила директорка Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Галина Бачинська.

Організацією годенок займалася Ганна Плотицька, працівниця Терцентру, викладачка гуртка з української мови. У складі гуртка є переселенці: українці і татари. Для правильної артикуляції Ганна Володимирівна радить їм співати українських пісень. Так легше опановується фонетика та запам’ятовується лексика.

Ганна Володимирівна також виступила режисеркою заходу, підготувала ролі та керувала процесом репетицій. Жінка каже, що пишається своїми вихованцями: тим, як швидко та вправно вони опановують українську мову.

«Як мені пояснювала ще моя бабуся, годенки – традиційне дозвілля українців. Це година часу праці та відпочинку. Якщо для молоді були вечорниці, то для людей старшого віку влаштовували годенки. Під час праці (наприклад, ткання) учасники годенок співали та спілкувались один з одним. Саме таку традицію ми прагнули відтворити у виставі», – розповідає Ганна Плотицька.

За акомпанемент відповідав музичний керівник Терцентру Борис Вовчук. Під його керівництвом підопічні Терцентру співали і народні, і авторські пісні: колядка «Старий рік минає», також пісні «Ой хто Миколая любить» та багато інших.

Головною подією на заході був прихід Святого Миколая. У торбі він приніс подарунки та смаколики, а для неслухняних онуків бабусь та дідусів Терцентру – підготував різочки.

За глядачів були відвідувачі та працівники Терцентру. У залі – повний аншлаг. Глядачі залишились в захваті від вистави та висловили вдячність дирекції Терцентру за змогу прийти та гарно провести час.

Щоб записатися до Терцентру, телефонуйте за номером 67-05-90 або приходьте за адресою вул. Соборна, 50.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook