За останні п’ять років у Вінниці капітально відремонтували 180 прибудинкових територій. Саме з проханням оновити двори чи не найчастіше звертаються до міського департаменту житлового господарства. Такі роботи можуть провести на умовах співфінансування: 70% – кошти міського бюджету, 30% – пропонують внести мешканцям.
Оновлена прибудинкова територію тепер у мешканців п’ятиповерхівки по вул.Станіславського,23. На умовах співфінансування тут відремонтували двір, облаштували парковки та встановили лавочки. Але кардинальні зміни у будинку, в якому вісім під’їздів, розпочалися ще раніше – чотири роки тому. Саме тоді мешканці створили ОСББ. Спершу отримали безкоштовний ремонт даху, як один із видів капітального ремонту при створенні ОСББ.
– З того часу зробили усі капітальні ремонти по співфінансуванню. Замінили у під’їздах вікна, двері поставили з домофоном. Зробили шви по будинку на умовах співфінансуванння, лавочки поставили, заасфальтували двір, поміняли труби холодної води. У рамках Швейцарського проекту нам замінили опалення і поставили індивідуальний тепловий пункт, – розповідає перший заступник голови ОСББ Віталій Шевчук. – Коли ми робили перший капремонт, то частково люди збирали гроші, зараз ми трішки збільшили тариф на утримання будинку, щоб відразу могли використовувати їх при закладенні на різні ремонти. Будемо намагатися робити кращий будинок, щоб виграти ще якісь додаткові кошти. Загалом зі створенням ОСББ у нас відбулися суттєві зміни, і це вам може підтвердити будь-хто із мешканців. Ми й озеленюємо двір, робимо ремонти, підтримуємо двір. У нас був створений дитячий майданчик ще до ОСББ, зараз ми його підтримуємо і добавляємо нові елементи. Недавно поставили лавочки зі столиками.
Те, що за прибудинковою територією доглядають, – видно відразу, ступивши на неї. Із самого ранку одна із мешканок будинку вже із сапою в руках наводить лад на клумбах.
– Роблю зарядку зранку, та це й відпочинок для мене, – каже мешканка Ніна Василівна. – Я тут живу 30 років, і за останні роки у нас відбулося стільки гарних змін, мабуть, найбільше на моїй пам’яті. І ці зміни в кращий бік. У нас зробили вікна, двері, дах. В дворі є де відпочити з сусідами. У нас вісім під’їздів, багато дітей і вечором вони всі на майданчику граються.
Дитячий майданчик затребуваний і вранці. Вікторія вийшла із своїми двома дітьми на ранкову прогулянку і зупинилися покатати дітвору на гойдалці.
– Я тут живу відколи вийшла заміж, це десь останні десять років. Коли у нас з’явилися дітки, то майданчик був у поганому стані. А відколи в будинку створили ОСББ, за сприяння старшого по будинку, майданчик суттєво перетворився в кращу сторону, – розповідає жінка. – Ну, звісно, хотілося б ще, щоб було ще краще, але, думаю, помаленьку все відбудеться.
Ще одну мешканку Валентину ми зустріли у дворі, жінка поспішала на роботу. Вона розповіла, що до їхнього двору частенько приходять гратися дітлахи з сусідніх будинків.
– Я живу тут 27 років. За останні роки у нас дуже багато відбулося змін. Ще хотілося б, щоб було більше освітлення, бо діти вечором гуляють і треба, щоб краще освітлювалося. У нас гарний двір і гарні сусіди. До нашого двору приходять гуляти навіть діти з сусідніх домів, – каже пані Валентина уточнюючи, що голова ОСББ і заступники дослухаються до усіх пропозицій мешканців.
Загалом за останні п’ять років у Вінниці капітально відремонтували 180 прибудинкових територій. Мешканці, які бажають це зробити, звертаються до департаменту житлового господарства. Після цього фахівці збирають та аналізують усю необхідну інформацію, роблять висновок по зношеності зовнішніх мереж, що підходять до будинків, обстежують стан асфальтного покриття. Враховується й те, чи готові мешканці долучитися до міської програми співфінансування, якщо йдеться про додаткові пропозиції від жителів будинку – облаштування паркувальних зон, дитячих майданчиків або додаткових елементів благоустрою.
– Ми використовуємо комплексний підхід. Враховуємо стан інженерних мереж, самої прибудинкової території, влаштування дитячих майданчиків, клумб, лавочок, місць для паркування автомобілів та інше. До кінця 2020 року планується завершити капітальний ремонт асфальтобетонного покриття понад 10 прибудинкових територій, – додав директор департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Роман Фурман.
Автор Інна МАРТ
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook