Для того, щоб вінничани могли користуватися якісними послугами водопостачання та водовідведення, водоканал має бути на балансі Вінницької міськради. Про це розповів міський голова Сергій Моргунов під час брифінгу 29 травня. Він зауважив, допоки «Вінницяоблводоканал» перебуватиме в управлінні обласної ради, громада не буде мати інструментів впливу на підприємство.
-Для територіальної громади Вінниці важливо і вигідно мати у власності міста водоканал, для того щоб провести відповідну реконструкцію, оптимізацію, провести фінансовий аудит і поставити роботу підприємства на належні рейки, щоб вінничани отримали якісну послугу по водопостачанню і водовідведенню. Управління комунальним підприємством сьогодні є неефективним, – сказав Сергій Моргунов.
За його словами, восени 2019 року був ініційований процес передачі КП «Вінницяоблводоканал» з обласної власності у власність територіальної громади. Однією з причин стало невдоволення містян якістю води.
-Згадаємо очисні споруди на Сабарові, як вони «приємно пахнуть», є проблеми з якістю питної води. І ті заходи, які проводив водоканал на сьогодні, не привели до позитивних результатів. У лютому була піднята ціна тарифу на 5 грн, і тоді представники депутатської комісії облради і водоканалу запевнили нас, що у зв’язку з цим підприємство вийшло на прибутковість і з фінансової точки зору у них все добре. Постає інше питання: до чого тепер інше підвищення? Що сьогодні заважає надавати якісну послугу? До того ж, за останні півроку Вінницька ОТГ направила близько 22 млн грн на підтримку водоканалу. Кошти направляються, а результатів ми не бачимо. Ще цікавить ситуація зі Світовим банком: 50% тих планів і проєктів, які презентував водоканал, вже не будуть фінансуватися, особливо щодо підготовки питної води, – розповів міський голова.
Сергій Моргунов зазначив, що у березні міська рада підписала договір з українським представництвом міжнародної аудиторської компанії «Deloitte» на проведення аудиту та надання консультаційних послуг з оптимізації управління двох комунальних підприємств: «Вінницяоблводоканал» та «Вінницяміськтеплоенерго».
-Разом з тим, зрушень з боку власника водоканалу у цьому напрямку не відбувається. Представники водоканалу тоді запевнили нас, що готові до такого незалежного і відкритого аудиту. А коли збиралася робоча група в обласній раді, ми побачили, що є певні проблеми: не всі депутати мають бажання працювати у цьому ключі – щодо передачі на баланс громади міста. Мало того, нам стає відомо, що певні представники обласної ради забороняють компанії «Deloitte» доступ до документації водоканалу, і це створює труднощі для проведення аудиту. Виникає питання: що ховати водоканалу і певним групам депутатів облради? – говорить очільник громади.
Нагадаємо, у Вінниці цьогоріч вже відремонтували інженерні мережі в 20 будинках.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook