«Повага – правило №1»: у Вінниці ветеран Іван Діброва поділився з молоддю досвідом адаптації після полону

У Вінниці відбулася п’ята зустріч у межах проєкту «Уроки лідерства та стійкості від ветеранів», започаткованого у листопаді 2025 року. Цього разу головним гостем діалогової платформи став Іван Діброва — ветеран, розвідник морської піхоти та оборонець Маріуполя, який провів у російському полоні понад 1008 днів.

Про це пише Місто з посиланням на сайт Вінницької міської ради.

1 червня захисник став гостем діалогової платформи «Етика спілкування з ветеранами, які пройшли полон», яку для студентів та молоді Вінниці організували управління ветеранської політики департаменту соціальної політики.

«Повага – правило №1». Управління ветеранської політики провело зустріч із молоддю Вінниці про етику спілкування із захисниками, які пройшли полон

«Продовжуємо зустрічі проєкту “Уроки лідерства та стійкості від ветеранів”, який ми започаткували у листопаді 2025 року, – розповідає директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова. – Це вже п’ята така зустріч. Ми запрошуємо захисників і захисниць, щоб вони ділилися своїм досвідом, історіями мужності та витримки зі студентами навчальних закладів міста. Цього разу маємо особливого гостя – Івана Діброву, який пройшов пекло полону та погодився розповісти про свій військовий шлях. Дуже вдячні Івану за відвертість, сміливість і готовність ділитися власним досвідом заради того, щоб наше суспільство ставало більш свідомим і дружнім до ветеранів».

Начальник управління ветеранської політики Микола Білік зазначив: «Такі зустрічі допомагають молоді почути правдиві історії безпосередньо від тих, хто захищав Україну. Вони формують повагу до ветеранів, руйнують стереотипи та вчать правильної комунікації з людьми, які пережили надзвичайно складний досвід війни й полону. Для нас важливо, щоб ветерани відчували розуміння та підтримку з боку суспільства, а молоде покоління вміло будувати цей діалог на основі поваги та людяності».

Діалогову платформу відвідали студенти університетів міста, зокрема майбутні журналісти та курсанти, які мали змогу поставити ветерану запитання та поспілкуватися з ним у форматі відкритого діалогу.

На зустрічі Іван Діброва розповів про свій військовий шлях. Він добровільно долучився до морської піхоти у 2020 році, був розвідником. Початок повномасштабного вторгнення зустрів поблизу Маріуполя. Виконував бойові завдання по захисту міста. У квітні 2022 року потрапив у ворожий полон, де перебував майже три роки.

Ветеран говорив зі студентами про те, як спілкуватися із захисниками, які повернулися з полону, яких запитань варто уникати, чому важливо поважати особисті кордони людини та проявляти тактовність. За його словами, правилом №1 у спілкуванні з ветеранами має бути повага.

«Такі заходи потрібно проводити, щоб цивільні люди знали, як правильно спілкуватися з військовими, зокрема й тими, хто пройшов полон. Суспільство має бути готовим та адаптуватися до ветеранів, а не навпаки. Тому що у нашій країні є дуже багато воїнів та їхніх родин, а також сімей полеглих, безвісти зниклих, полонених воїнів. Наша країна має робити максимальний внесок у їхню підтримку, а люди – не бути байдужими», – розповів Іван Діброва.

Серед тих, хто відвідав захід разом, – студентка першого курсу спеціальності «Журналістика» Донецького національного університету імені Василя Стуса Марія Пилипчук.

«Коли в університеті почула про можливість відвідати таку зустріч, поспілкуватись з ветераном та дізнатись про етику комунікації із звільненими з полону воїнами, я одразу вирішила, що піду. Для мене це важливо, як для майбутньої журналістки, адже ми будемо розповідати людям про війну та досвід наших оборонців. Також я є сестрою полеглого воїна і прагну краще розуміти, як спілкуватися з його побратимами, які питання можна задавати, а які – не варто. Загалом сьогоднішнє спілкування з Іваном Дібровою, його історія мене вразила, під час його розповіді були мурашки по шкірі та сльози на очах», – поділилася Марія Пилипчук.

Валентина Войткова
Діалогова платформа
Студенти і курсанти
Микола Білік
Учасники зустрічі
Учасники зустрічі

Читайте також:

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook