Породілля і COVID… який не підтвердили: у Гайсинському пологовому відділенні все ж знайшли «етичне порушення»

Перевірку і «розбір польотів» провели минулої п’ятниці у Гайсинському пологовому відділенні районної лікарні. А все через повідомлення у соцмережі, у якому жінка на ім’я Віта Мекекечко висловила обурення через ставлення у цьому пологовому відділенні до своєї подруги.

За словами жінки, спершу було все нормально, пологи пройшли добре, мама раділа новонародженому сину, аж раптом почула крики: «У неї коронавіру!..» Спочатку вона нічого не зрозуміла, а потім до неї дійшло, що це кричать їй під двері, так як її тест показав позитивний результат… І тут почалося…»

Жінка стверджує, що ставлення до мами і малюка були жахливими, до них ніхто не підходив, «дали їсти, як собаці – під двері кинули і сказали швидко забрати», «тільки ходили по коридору і кричали: «оце вона їх нагородила хворобою»…

Віта розповіла, що у подруги жодних ознак захворювання не було. У мами взяли повторний тест і відправили на дослідження у Вінницьку обласну лабораторію. Уже вдома дізналися, що тест на COVID-19 був негативним, але вибачень так і не дочекалися.

«Їх вигнали з дитиною на вулицю, як непотріб, у неділю, без виписки через чорний вхід!!!» – так каже про цю «виписку» авторка допису, коли за її подругою у пологове приїхав чоловік.

Щоправда, як уточнює жінка, скарги писати вони не збираються, адже зараз молодим батькам не до цього.

Як розповів «Місту» головний лікар Гайсинської районної лікарні Ігор Кохан, з приводу цієї ситуації до нього не зверталися зі скаргами ні усно, ні письмово. Каже, що коли породілля поступила у лікарню, їй зробили імунно-ферментний аналіз і направили у спеціальний бокс, де вона мала перебувати до отримання результатів. Ця процедура у нинішніх умовах відбувається в тих випадках, коли пацієнта мають шпиталізувати.

“Результат ІФА був позитивним. Але це не свідчило, що у дівчини коронавірус. Наш медперсонал повідомив, що її будуть обслуговувати у засобах індивідуального захисту і згодом візьмуть аналізи для ПЛР-тестування. Їй також сказали, що з боксованої палати не можна виходити у загальне відділення, треба побути в ізоляції. Їсти їй носила санітарочка, всі були в засобах індивідуального захисту. Їй передали засоби зв’язку, щоб вона могла повідомити лікаря про якусь потребу”, – розповів Ігор Кохан.

Скандальної «передчасної виписки через чорний вхід» не було, наголошує головний лікар. Він зауважив, що позаяк скарг на самопочуття не було ні в породіллі, ні в малюка, тримати в лікарні їх було недоцільно.

“Тим паче того дня привезли ще одну породіллю, а бокс зайнятий – не відправляти ж її на Немирів чи Вінницю”, – сказав Ігор Кохан.

Попри те, що офіційних скарг не було, у лікарні провели «розбір польотів» з медиками, які працювали у ту зміну. Як пояснив, головлікар, залишити цю справу «на самотік» не можна було, тож медпрацівники тієї зміни написали пояснювальні.

“Після цього посту на Фейсбуці я ще поспілкувався з породіллею. Вона сказала, що ніяких заяв нікуди писати не буде, і ми маємо розібратися самі. Вона навіть подякувала за роботу, адже це були її треті пологи – вочевидь, жінці було з чим порівнювати. Щоб у майбутньому уникнути таких ситуацій, ми зібрали трудовий колектив і спільно із заступником голови райдержадміністрації обговорили та вислухали всіх тих, до кого були претензії. Ми з‘ясували, що було етичне порушення, але з медичної точки зору ми зробили все необхідне”, – сказав Ігор Кохан.

У Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації розповіли, що першочергово медики зобов’язані надати пацієнту необхідну допомогу. Однак у цій ситуації справді зіграла роль етична складова чи її відсутність.

Начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Тетяна Бондаренко зазначила, що у кожному медичному закладі створені етично-конфліктні комісії.

“Якщо у жінки є претензії до етичної поведінки медпрацівників, вона має право написати скаргу або на ім’я головного лікаря, або на власника лікарні (районна рада), або на ім’я директора нашого департаменту, або на Міністерство. Ми можемо провести експертизу якості надання медичної допомоги. Що стосується якихось розслідувань – це все таки функції правоохоронних органів, – зазначила Тетяна Бондаренко. – Породілля має право подати туди заяву, якщо вважає, що порушили її права на отримання медичної допомоги”.

Також в обласному Департаменті охорони здоров’я підкреслили, що у разі конфліктних ситуацій у медичних закладах, пацієнтам не потрібно боятися – і звертатися на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я або ж до обласної державної адміністрації.

…На Вінниччині чи не перша породілля з коронавірусом була у Жмеринській районці. Щоправда, тоді у молодої мами ковід підтвердили, вона контактувала з людиною, що прибула з Італії. Але із перших хвилин лікарі взяли ініціативу у свої руки і повідомляли: і про маму, і про маля, і про те, що пологи пройшли успішно. Як тоді розповідав головний лікар Ростислав Боровський, пацієнтка отримувала симптоматичне лікування, паралельно відпрацьовували усі можливі контакти. На початку квітня маму з малюком ще раз протестували і результати були негативними. Абсолютно здоровими їх виписали з лікарні 4 квітня.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook