На сесії Вінницької міської ради сталася суперечка між депутатом і керівником УПП області

Конфлікт у Вінниці на вулиці Соборній між активістом, свободівцем Андрієм Гайдаєм і патрульними отримав продовження 22 травня на сесії Вінницької міської ради. На цій сесії саме звітували начальник поліції Вінниці Сергій Синявський і керівник Управління патрульної поліції області Редван Усеінов.

– Як ви оцінюєте дії своїх співробітників? У звіті ви нам називали цифри, де 1500 тисячі випадків порушень водіями в стані алкогольного сп’яніння і, здається, на 200 випадків більше – у  стані наркотичного сп’яніння. А чи дійсно так? Якщо усім підряд ламають руки, кидають у машину, везуть у наркодиспансер, проводять таким чином відбір даних для аназізу… Чи там дійсно усі такі були сп’янілі і наркотично залежні, – звернувся до керівника УПП області Редвана Усеінова депутат міської ради від «Свободи» Володимир Базелюк. – У нашому європейському місті такі випадки, щонайменше, мають негативний наслідок для іміджу міста. Я вважаю, що цих поліцейських як мінімум потрібно притягнути до відповідальності, вже за результатами розслідування. А попередній спікер (начальник поліції міста Вінниці Сергій Синявський – Авт.) має дати ще й юридичну оцінку цим діям.

Активіста Андрія Гайдая екіпаж патрульної поліції зупинив на вулиці Соборній 19 травня.

«Після моєї відмови пред’явити документи, зробили з мене «наркомана» та змусили їхати на освідування! Результат — я повністю тверезий! «Поліцейські» відмовились, мене доставляти назад до мого авто, не сказали протокол про адміністративне затримання та сфальсифікували дві постанови відносно мене! – повідомив він на своїй сторінці у соцмережі 19 травня. – На даних перевертнів було написано скаргу в службу моніторингу, а також заявлено про вчинення ними злочину, передбаченого статтями 365 та 358 ККУ (перевищення службових повноважень та підробка постанов)!»

На запитання депутата начальник УПП області парирував, що постанову виписує не він, а до відповідальності притягає суд.

– За 2019 рік у нашому європейському місті, як ви кажете, було зафіксовано 2931 адміністративний матеріал за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Я вважаю, це забагато. Це 3000 людей, які перебували у стані сп’яніння. Те, що ви кажете, що ми всіх відвозимо… У кого є ознаки, відповідно до наказу МОЗ, тих ми і відвозимо, – відповів депутату Редван Усеінов. – Рішення приймаю не я, до відповідальності притягає суд. Якщо суд притягнув до відповідальності – значить вони винні. По вашому питанню – цей громадянин порушив, в’їхав під знак 3.2. За вами сидить депутат, який один раз порушив, за що сплатив адміністративне стягнення.

Власне, ця згадка про депутата-порушника перевела діалог в інше русло.

– Порушив у стані алкогольного сп’яніння? – запитав мер Сергій Моргунов. – У депутатів, хто буде в стані алкогольного сп’яніння, забирати права, а автомобіль – на штрафмайданчик.

– Ні, Сергій Анатолійович, порушили 3.2 – рух по Соборній, – відповів Редван Усеінов і повернувся до самої ситуації. – Хто проживає, хто працює на Соборній – може проїхати одне перехрестя. Його (активіста – Авт.) зупинили після перехрестя на вулиці Хлібній. На вулиці Хлібній є перехрестя. У нас є шість правоохоронних органів, які наглядають за діями патрульної поліції.

На сесії були присутні і прокурор міста, і начальник Вінницького відділу поліції – тож до них прозвучало прохання зֹ’ясувати цю конфлікту ситуацію.

Утім, після того, як діалог між депутатом Базелюком і начальником УПП Редваном Усеіновим змінив направленість, до піднятої основної теми депутати уже не повернулися.

А між тим тема ця тема – поїздок у наркодиспансер – піднімалася уже не раз і у різних колах вінничан. Газеті «Місто» теж доводилося чути скарги від водіїв, що їх патрульні доставляють на освідування начебто за підозрою в наркотичному сп’янінні, що потім не підтверджується. Та й у своїй статистиці патрульна поліція жодним чином не говорить про те, скільки зі складених протоколів за славнозвісною 130-ою скасовується у суді і скільки поїздок з водіями до наркодиспансеру закінчуються нічим.

Нагадаємо, у Вінниці патрульні влаштували погоню за нетверезим водієм-порушником.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

7210 1

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.