У затишній атмосфері, наповненій ароматами м’яти, лаванди та розмарину, фахівці з підтримки ветеранів і демобілізованих зібралися на воркшоп із виготовлення мішечків для сну. Це не просто творчий процес, а своєрідна терапія, що допомагає знизити рівень стресу, відновити внутрішню рівновагу та знайти підтримку серед однодумців. Такий релаксаційний захід організували у Вінницькому територіальному центрі за сприяння представників МГО «Лікарі без кордонів».
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Мішечки для сну, та ще й зроблені власноруч – це не лише можливість відволіктися від емоційного навантаження, яке вони отримують у роботі з військовими та ветеранами. Процес шиття має терапевтичний ефект, адже це допомагає зосередитися. А начинка такого саше – м’ята, розмарин та лаванда – заспокоює нервову систему та знімає напруження, переконує соціальна працівниця міжнародної організації «Лікарі без кордонів» Мар’яна Рачок.
Дівчина приділила кожному учаснику увагу: показувала, яким швом оздоблювати мішечок, допомагала міцно зафіксувати, щоб він тримався у вигляді іграшки зайчика.
«Запашні мішечки зберігають свої цілющі властивості до року. Потім їх можна розв’язати та освіжити травами. Їх корисно тримати біля себе під час сну, щоб він був міцний та спокійний», – розповідає Мар’яна.
По підтримку до помічників ветеранів звертаються люди не лише з проблемами, які накликала війна, а й з емоційним болем. Тому, щоб допомогти іншим та заразом справлятись із власним психологічним станом, потрібно знаходити інструменти для відновлення ресурсу, каже фахівчиня з супроводу ветеранів Віталія Малиновська.
«Саме такі зустрічі під час майстер-класів і є одним з ресурсів для відновлення. Це можливість відключитися від неприємних моментів, які супроводжують і на роботі, і в повсякденному житті. А ще ми з колегами працюємо в різних офісах, тому це ще й можливість побачитись, наговоритись», – каже пані Віталія.
Виготовляли мішечки майже час, який сплинув зовсім непомітно у невимушеній, щирій атмосфері та під час неформального спілкування.
«Ми спілкуємося з ветеранами, родинами загиблих героїв та тими, хто зник безвісти. Наш колектив – це люди з багатим життєвим досвідом, середній вік 40+, – розповідає заступник директора Вінницького міського центру соціальних служб сервісного офісу у справах ветеранів Михайло Кузнєцов, – Такі заходи дарують можливість відволіктися від буденних турбот, знайти емоційну підтримку та відновити внутрішню рівновагу. У щоденному ритмі часто не вистачає часу на подібні ініціативи, але завдяки підтримці громадської організації ми маємо змогу проводити такі зустрічі регулярно – раз на місяць»
Психологічна підтримка та зняття стресу – це одне з головних завдань воркшопу. А зі слів учасників – організатори їх виконали на відмінно. А для спеціалістів, які працюють з військовими, це стало ще однією можливістю поділитися своїми переживаннями та знайти нові підходи до роботи.
Читайте також. На яких вулицях Вінниці не буде води та світла.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook