«Ковідні» пакети : у Національній службі здоров’я роз’яснили: які послуги оплачують лікарням

Вінницьким медикам “екстренки” за коронавірусним пакетом у квітні мали заплатити за виїзди незалежно від того чи підтвердилась підозра на коронавірус у пацієнта чи ні. Про це кажуть у Національній службі здоров’я України. За інформацією НСЗУ, виплати за квітень у Вінницькій області склали понад 4 млн грн за пакетом «Екстрена медична допомога пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на COVID-19».

За даними НСЗУ, тариф за цим пакетом становить 12 163,64 грн на одного пацієнта, в нього входить також оплата роботи бригади, що виїздить на виклик.

— Розрахунок тарифу на оплату послуг екстреної медичної допомоги розрахований на статистику, яку має зараз держава з початку пандемії. Всі розрахунки, які були здійснені, щоб вийти на тариф, засновані на статистиці, яку має країна на основі цих останніх місяців. Тому у цієї статистики є як виїзди екстренки на підтверджені виклики, так і на ті, де коронавірус не був підтверджений. Тариф це враховує, – пояснює тимчасово виконуюча обов’язки голови НСЗУ Оксана Мовчан.

За квітень на Вінниччині медичні заклади уклали 26 договорів за двома коронавірусними пакетами. За пакетом “Медична допомога, яка надається мобільними медичними бригадами, що створені для реагування на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2”: документи подали – 35 медичних закладів області, уклали угоди – з 19-ма. За пакетом по стаціонарній допомозі хворим на COVID-19 угоди подали 12 закладів, уклали угоди – із 7-ма.

Оксана Мовчан пояснює, що законтрактуватися на надання допомоги пацієнтам з коронавірусом можуть лише лікарні, які відповідають вимогам і умовам закупівлі. До основних вимог належить необхідна команда медиків та медичні прилади, в тому числі і апарати ШВЛ.

— Щоб забезпечити належну якість медичної допомоги пацієнтам, НСЗУ зробила відповідні вимоги. В першу чергу, це стосується саме стаціонарних закладів. Ці вимоги передбачають достатню кількість лікарів певного профілю, це називається команда лікарів. В цю команду лікарів входить анестезіолог, лікар інфекціоніст, педіатр або терапевт чи третій лікар іншої спеціальності, також медичні сестри середній і молодший медичний персонал. Такий заклад має мати мінімальний перелік медичного обладнання, — уточнює директор Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Андрій Віленський.

Тарифи для всіх пакетів пов’язаних з діагностикою та лікуванням COVID-19 формувалися з урахуванням обіцяної медикам 300-відсоткової доплати.

— У ці розрахунки не входили медикаменти і засоби індивідуального захисту, які заклади отримують за централізованими закупівлями. Але в ці тарифи входила доплата медперсоналу — 300% за відпрацьований час з пацієнтами, хворими на коронавірус. Гроші, які платить НСЗУ за договором переважно мають йти на оплату праці медичного персоналу, — додає Андрій Віленський.
За його словами, основна відповідальність за розподіл коштів лягає на плечі керівника медичного закладу. І хоча НСЗУ вимагатимуть щомісячні звіти за розподіл коштів, там сподіваються, що медперсонал має проявляти активність та контролювати, щоб все відбувалось прозоро.
Щодо самого лікування, то т.в.о.голови Національної служби здоров’я Оксани Мовчан зауважує, що його оплачує держава у рамках законтрактованих пакетів медичних послуг.

  • Лікування пацієнтів, які мають підтверджений Ковід, або тестування, або виїзд тестування на коронавірус – все це є безоплатним для пацієнта. Увесь цей перелік послуг, який може знадобитись пацієнту, пов’язаний з підозрою або підтвердженим випадком Ковід повністю сплачений державою, — каже вона.
    7

Автор Анастасія КОРОЛЬ

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook