Громадяни мають можливість імунізуватись проти грипу у межах муніципальної програми «Здоров’я вінничан»

У Вінницькій територіальній громаді продовжує функціонувати муніципальна програма «Здоров’я вінничан», у межах якої для мешканців громади, у тому числі зі статусом ВПО, передбачене відшкодування половини коштів від вартості вакцини проти грипу за рахунок міського бюджету. Окрім того, дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю вакцинація проводиться безоплатно. У департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради зазначають, що станом на 2 листопада проти грипу уже імунізувалось 4 325 вінничан, серед них 925 дітей. Програма діє у межах ініціативи «Вінничани важливі».

Фахівці департаменту охорони здоров’я ВМР також наголошую на тому, що грип – це небезпечна хвороба, яка є ще й високозаразною. Найдієвішим засобом профілактики проти нього є вакцинація. Щеплення проти грипу проводяться дорослим та дітям віком від 6 місяців, у яких немає протипоказань для цього. Якщо дитина, віком до 9 років, раніше не була вакцинована проти грипу і не мала підтверджених випадків захворювання на нього, її потрібно імунізувати двома дозами вакцини, інтервал між якими складає місяць. Всі інші щеплюються однією дозою. Імунітет після вакцинації сформується впродовж кількох тижнів.

Першочергово рекомендується імунізуватись наступним категоріям населення:

  • Медичним працівникам;
  • Вагітним жінкам;
  • Особам літнього віку;
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями;
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.

Також у департаменті охорони здоров’я ВМР додають, що наразі у Вінницькій територіальній громаді імунізація проти грипу здійснюється чотирикомпонентною вакциною «Джисі Флю».

«Ми закликаємо мешканців Вінницької територіальної громади не нехтувати власним здоров’ям та імунізуватись проти грипу, оскільки ця хвороба є високозаразною та може призвести до ускладнень і летальних випадків. Варто одразу наголосити, що вакцина не є панацеєю від хвороби й існує ймовірність, що імунізована людина також захворіє. Проте, у такому випадку хвороба пройде у легкій формі та без ускладнень», – зазначає директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.

Для того, аби вакцинуватись необхідно звернутись до одного із центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09.00 до 17.30 год.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook