Експеримент: у Вінниці лише 10% водіїв дотримуються елементарних правил дорожнього руху

Активісти велоактиву Вінниці “Vin-Cycle” днями провели цікавий експеримент-спостереження на вулицях міста. Фіксували скільки автомобілістів Вінниці нехтують попереджувальним жовтим світлом світлофору, який у поєднанні з червоним мав би забороняти рух.

“Час від часу з командою Vin-Cycle ми наливаєм в чашки каву і відправляємось спостерігати за містом. Цього тижня ми вирішили задатись одвічним питанням: на який сигнал світлофору починають рух вінницькі автомобілісти?”, – пише у Фейсбук організатор експерименту Влад Семенюк.

Нагадаємо, що згідно з ПДР п.8.7.3 поєднання червоного і жовтого сигналів світлофору забороняє рух і інформує про наступне вмикання зеленого сигналу.

“Ми поставили камеру біля регульованого пішохідного переходу на Київській і робили одне фото, коли горів червоний, і одне фото за мить до того, як вмикався зелений. По ідеї, якщо водії дотримуються ПДР, то кожних два фото повинні були бути однаковими. Ми простояли 16 хвилин. За цей час зелене світло вмикалось 10 разів. Оскільки у досліджуваному напрямку дві смуги, то за цей час зі стоп-лінії почали рух 20 автівок. І знаєте скільки автівок почали рух на зелене світло? Дві! Всього дві машини рушили з місця на зелене. Дві автівки з 20”, – пише активіст. 

Отже за спостереженнями, лише 10% водіїв дотримуються ПДР і їдуть на зелений сигнал світлофора. 

“Всі інші творять що хочуть: хтось котиться весь час, поки горить червоне, хтось топить по газах, відразу побачивши жовте світло, інші повторюють за водієм з боку, думаючи: “він же поїхав, а я чим гірший?” – додає Влад Семенюк.

Нагадаємо, у Вінниці сталась ДТП на пішохідному переході.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

8.7K4 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.