Зараз держава працює над тим, щоб діти були з батьками
На Вінниччині тривають перевірки неблагополучних родин. Зараз працівники ювенальної поліції моніторять, в яких умовах перебувають діти, котрі через карантин повернулися у «рідні стіни» з інтернатів. Таких в області 2018 дітей.
Начальниця відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП області Людмила Кузнецова розповідає, що у ході перевірок інколи доводилося відправляти малечу назад в інтернатні заклади через відсутність умов для їхнього проживання вдома, а також через неналежне виховання. Були й труднощі з навчальним процесом.
- У віддалених селах часом не буває мобільного зв’язку, не те що інтернету. Тому діти займалися не дистанційно, а в паперовому форматі – отримували завдання і виконували їх в зошитах, – зазначає Людмила Кузнецова.
- У таких виїздах беруть участь не лише поліцейські, а й працівники соцслужби, служби у справах дітей та представники місцевих органів самоврядування. В першу чергу, оцінюють можливі ризики для життя та здоров’я дітлахів, а також і умови проживання.
- «Частота» таких перевірок залежить від самих родин. Вже під час перших відвідин спеціалісти розуміють, якої уваги потребує сім’я.
- Інколи достатньо ходити раз на тиждень, а інколи раз на день. Є такі родини, які в нашому полі зору постійно через сварки, бійки, випивку. Поліція приїздить на виклики до таких постійно, і теж тримає руку на пульсі. А є такі, яких перевіряють раз на два тижні. Загалом, не все так критично, адже є й ті, хто виправляється вже з 5-8 перевірки, – розповідає Людмила Кузнецова.
Вона зазначає, що батьків не попереджають про перевірки, аби «мати можливість побачити реальну картину, а не замилювання очей». - Нещодавно я їздила в Оратівський район. Буває прикро, коли приїжджаю, а нікого немає вдома. Іншу родину попередила, домовилися, приїхала, а їх нема. Загалом, ми не можемо комусь наказувати сидіти вдома, щоб все перевірити, – зазначає Людмила Кузнєцова.
- Коли ж комісія під час огляду виявляє неналежний догляд за дітьми, батьків можуть притягнути до адміністративної відповідальності.
- Це може бути або попередження або штраф у 850 грн. Якщо є загроза для здоров’я дитини або батьки перебувають у стані алкогольного сп’яніння, або діти хворі і батьки не звертаються до лікарів, тоді дитину забирають і передають у спеціалізовані заклади, де вона отримує необхідну допомогу, – пояснює вона. – Але назад в інтернат – це радикальний спосіб. Зараз вже канікули, і влітку діти завжди повертаються додому. Батьки про це знають і в основному готові до цього періоду. В цьому ж році обставини склалися так, що через карантин діти вимушені були повернутися додому. Зрозуміло, що малечу ніхто в біді не залишить, але зараз держава працює над тим, що діти були з батьками. Тим паче, зараз інтернатні заклади у процесі переформатування.
- Як швидко вдасться перевести інтернати у новий формат, поки що невідомо. Водночас зараз працюють патронатні сім’ї, які отримують гроші за догляд та виховання дітей з неблагополучних родин.
Автор Діана КОЛНОГУЗОВА
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook