Безпека, інклюзія, волонтерство: як у Вінниці розвивається освіта

У Вінниці, попри складні умови війни, продовжується активний розвиток освітньої сфери. Облаштування найпростіших укриттів у закладах, будівництво протирадіаційних укриттів на території закладів освіти, організація освітнього процесу, олімпіади та конкурси, пришкільні табори, національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання, відкриття класів безпеки, інклюзивних груп та класів та волонтерство. Це лише частина реалізованих заходів з життя вінницьких освітян торік. 20 лютого, під час засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради директорка департаменту освіти Оксана Яценко прозвітувала про хід виконання Програми розвитку освіти Вінницької міської територіальної громади на 2022-2024 роки у 2024 році.

В умовах повномасштабного вторгнення перед освітою стало чимало викликів, на які потрібно було реагувати як єдина згуртована команда, зауважив секретар міської ради Павло Яблонський.

За його словами освітня ланка завжди була і буде пріоритетною для міської влади, отож команда Вінницької міської ради продовжує робити все для того, аби підтримувати якісний освітній процес.

«Ми продовжуємо займатися будівництвом нових укриттів, щоб якомога більше дітей мали можливість очно відвідувати заклади освіти», – зауважив Павло Васильович.

Директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко розповіла про основні напрямки Програми розвитку освіти Вінницької міської територіальної громади, які реалізували торік. Основні результати та напрямки роботи:

  1. Безпека: У закладах освіти облаштовані укриття. Проводиться ремонт підвальних приміщень, в яких створюються найпростіші укриття, також продовжується будівництво нових сховищ, зокрема протирадіаційних, у школах та садочках.
  2. Військово-патріотичне виховання: створено Центривійськово-патріотичного виховання) для вивчення предмета «Захист України».
  3. Інклюзивна освіта: Збільшилась кількість інклюзивних груп та класів для дітей з особливими освітніми потребами. У 2024 році нараховувалось 96 інклюзивних груп у садочках та 318 класів у школах.
  4. Психологічна підтримка: Відзначена важливість підтримки усіх учасників освітнього процесу через волонтерські ініціативи та культурні обміни. Для дітей із сімей загиблих воїнів, зниклих безвісти та дітей ВПО організовані поїздки за кордон. Протягом року також працювали гуртки, а в влітку пришкільні табори.
  5. Харчування: З 2024 року збільшено вартість харчування в закладах освіти, включаючи пільгові категорії дітей. Організовано безкоштовне харчування для понад 28 тисяч учнів (40%).
  6. Позашкільна освіта та волонтерство: Відзначено розвиток волонтерської діяльності через створення дитячого волонтерського центру «VinPatriot», який протягом року організував понад 10 благодійних акцій.
  7. Фізичне виховання: У рамках освітніх ініціатив проведено численні спортивні змагання, серед яких волейбол, футбол та інші види спорту, а також змагання серед допризовної молоді.

По завершенню доповіді Павло Яблонський подякував освітянам міста, юним вінничанам й їхнім батькам за свідому патріотичну позицію та за постійну допомогу нашим Захисникам та Захисницям.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook