Вінниця продовжує реалізацію стратегії безбар’єрності у транспорті, громадських будівлях, вулично-дорожній мережі, на пішохідних маршрутах та в сервісах. Цьогоріч місто масштабує успішний досвід створення двосторонніх ліфтів для ветеранів та розпочинає велику роботу над транспортною інфраструктурою.
Про це пише Місто, посилаючись на сайт телеканалу ВІТА.
Які об’єкти визначені пріоритетними у цьому напрямку у 2026 році та як місто реагує на конкретні запити мешканців — від громадських організацій до індивідуальних звернень? Про це в студії “Новин за день” розповіла директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська.
«Насправді планів на 2026 рік дуже багато. Не зупинятимемось на тих досягненнях, які вже маємо. Але роботу фокусуватимемо виключно на тих напрямках, які визначені Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору в Україні: фізична, цифрова, суспільна, громадянська, освітня та економічна доступність. Саме ці шість ключових напрямків будуть нашим орієнтиром.»
Зокрема, у Вінниці продовжать вдосконалювати доступність та безпечність вулично-дорожньої мережі, наприклад, по Хмельницькому шосе та вул.Келецькій. Також завершать розпочаті у 2025 році роботи у центральній частині міста.
Пріоритетним цей рік для Вінниці буде й у розвитку транспортної інфраструктури міста. Мова йде насамперед про низькопідлогові вставки у трамваях.
«Нині для нашої громади саме трамваї є найбільш бар’єрним видом громадського транспорту. Минулого року ми розробили першу експериментальну трамвайну секцію, яка дає можливість навіть маломобільним людям вільно потрапляти у салон трамвая. А оскільки експеримент виявився вдалим, тепер маємо попрацювати з інфраструктурою самих зупинок громадського транспорту», – говорить очільниця департаменуту.
Кожне вінницьке рішення у напрямку безбар’єрності традиційно ґрунтується на принципі: усе, що робимо для маломобільних груп населення, робимо лише за їхньої безпосередньої участі.
«Минулого року ми реалізували безпрецедентний для України проєкт — створення двостороннього ліфта, який дає можливість спускатись аж до рівня землі. Проєкт реалізували на запит ветерана Олексія. Чоловік проживає у типовій 9-поверхівці й відповідно її планування не дозволяло йому вільно виходити з будинку та потрапляти у свою квартиру без сторонньої допомоги. У відповідність на звернення інженери напрацювали ефективні рішення, які ми вже реалізували й отримали позитивні відгуки. Тому й цього року встановлюватимемо ліфти. А також працюватимемо з управляючи будинковими компаніями та головами ОСББ у тих вінницьких будинках, де найбільше запитів на встановлення пандусів чи підйомників», – продовжує Ольга Ремешевська.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

