У Вінниці проведуть аудит комунальних підприємств «Вінницяоблводоканал» та «Вінницяміськтеплоенерго». Цю процедуру запускають в зв’язку з тим, що обласний водоканал мають передати на баланс міста. Аудит проводитиме українське представництво міжнародної компанії «Deloitte» (ТОВ «Делойт і Туш»).
11 березня у Вінницькій міській раді підписали відповідну угоду – про проведення аудиту та надання консультаційних послуг з оптимізації управління двома комунальними підприємствами. Підписи під угодою поставили мер Вінниці Сергій Моргунов і директорка напрямку зі стратегічного консалтингу та аналітики ТОВ «Делойт і Туш» Діна Немирович.
– Вінницька міська рада разом з обласною радою і обласною державною адміністрацією вже третій рік поспіль займається питаннями очистки річки Південний Буг. Придбали за кошти міського бюджету та кошти обласного бюджету земснаряди. Зараз ми спускаємо вже другий земснаряд на очистку річки Південний Буг на території міста Вінниці. Перший земснаряд в цьому році вже вичистив 27 тисяч кубічних метрів намулу, – зазначив мер Вінниці Сергій Моргунов. – Ще один важливий компонент – це необхідність модернізації «Вінницяоблводоканалу». Враховуючи, що близько 80% усіх потужностей «Вінницяоблводоканалу» направлені саме на обслуговування територіальної громади міста, природно, щоб саме підприємство було у власності територіальної громади. Минулого року ми ухвалили відповідне рішення щодо надання згоди на передачу його у комунальну власність міста. Але без серйозного обґрунтованого комплексного аудиту територіальна громада не може забирати підприємство. Тому спільно з облдержадміністрацією ухвалили рішення щодо замовлення аудиту. «Вінницяоблводоканал» та «Вінницяміськтеплоенерго» – два найбільших комунальних підприємства, які надають послуги і які взаємопов’язані між собою, тому ми повинні вже до моменту передачі підійти з розумінням і обрати найкращу модель управління.
За словами Сергія Моргунова, проблеми, з якими останнім часом стикнувся водоканал і, відповідно, вінничани – це тільки те, що на поверхні. А це: формування тарифу, стосунки з НКРЕКП, відключення від електроенергії за борги і 21,5 млн грн з міського бюджету, щоб це владнати.
– Ці всі питання тільки на поверхні. Ми повинні розуміти, що ж відбувається всередині, – пояснює Сергій Моргунов. – Тому була така ініціатива, що тільки серйозна компанія з досвідом може провести відповідний аудит і дати нам рекомендації у кількох напрямках. В першу чергу: який фінансово-майновий та економічний стан підприємства. Які можуть бути рекомендації по операційній моделі управлінням підприємством. Я не заперечую, що ми розглядаємо можливості більш тісної співпраці двох підприємств «Вінницяміськтеплокомуненерго» і «Вінницяводоканал». Але є різні форми цієї співпраці в різних країнах світу і Європи.
Директорка напрямку зі стратегічного консалтингу та аналітики ТОВ «Делойт і Туш» Діна Немирович каже, що їх компанія уже мала досвід співпраці з комунальними підприємствами в Україні, зокрема, з водоканалом у Херсоні. Утім, сьогоднішній вінницький досвід для них буде першим.
– З точки зору такого сценарію в Україні, то у нас ще такого досвіду не було, тому що у нас ще не було такого замовника: два комунальних підприємства, які хочуть пошук синергії, – зазначає Діна Немирович. – Ми вважаємо, що це «пілот» для України, який продемонструє, як менеджмент вміє ефективно керувати питаннями і проблематикою комунальних підприємств. Тому для себе внутрішньо ми вважаємо Вінницю як «пілот».
Термін виконання угоди передбачений до 31 грудня 2020 року. Водночас у «Делойт і Туш» мають намір говорити про результати уже за кілька місяців.
– Ми розуміємо, що питання води є болючим і важливим. І нам здається, що співпраця з командами як мерії, так і компаній, буде більш ефективною і ми зможемо зробити це раніше. Адже ми розуміємо, що результати потрібно обговорювати не у грудні. Поки що ми орієнтуємося, що декілька місяців, – зазначила Діна Немирович.
Щодо передачі обласного комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» у комунальну власність міста Вінниця, то в облдержадміністрації створена спеціальна комісія. До її складу увійшов заступник міського голови Микола Форманюк. Перше засідання комісії заплановане уже на 12 березня.
На фінансування виконання аудиту передбачено 2,4 мільйона гривень. Кошти виділені солідарно з міського бюджету та бюджету області – 50х50.
Довідка «МІСТА»
Deloitte («Делойт») – глобальна мережа компаній, що надають послуги з аудиту і консалтингу. Протягом п’яти останніх років компанія «Делойт» була найбільш швидко зростаючою компанією «великої четвірки», та із сумою глобальних доходів у розмірі 46,2 мільярда доларів США за 2019 фінансовий рік є найбільшою фірмою у світі з надання професійних послуг для державного і приватного секторів. Понад 312 тисяч співробітників «Делойт» працюють у понад 150 країнах світу. Завдяки глобальній мережі «Deloitte», а також багаторічному досвіду роботи в Україні, «Deloitte» відкриває своїм клієнтам можливості світового класу та надає високоякісні послуги, які спрямовані на підтримку та надання комплексних інтегрованих рішень щодо економічної діяльності клієнтів у галузі енергетики, природних ресурсів та видобувної промисловості, медико-біологічних наук та охорони здоров’я, технологій, медіа та телекомунікацій, споживчого, фінансового, державного та соціального секторів.
Нагадаємо, у Вінниці збудують новий дитсадок на вулиці Зерова.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook