Про шляхи та небезпеку поширення вірусних інфекцій, а також про те, як вберегти від них своє здоров’я говорили сьогодні під час круглого столу «Вірусні епідемії – виклик сьогодення», який організовано громадською спілкою «Центр громадського здоров’я».
“Серед запрошених фахівців – головний обласний інфекціоніст, професор, завідуюча кафедрою інфекційних хвороб ВНМУ Лариса Мороз та завідувач відділом епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» Степан Томин”, — інформує Вінницька обласна державна адміністрація.
На питання щодо поширення в світі коронавірусу та методів боротьби з цим захворюванням розповіла Лариса Мороз:
«На сьогодні, на мою думку, паніка довкола коронавірусу є штучною, адже прямих контактів з джерелом інфекції немає. Наразі в Україну доставлено 30 тестів на виявлення даного вірусу, у випадку необхідності, дослідження проводитимуться лише в Києві. Вартість одного тесту становить 1,5 тис євро. У випадку підозри на короновірус, для госпіталізації таких хворих визначено 2 лікарні у Вінницькій області – інфекційне відділення 1-ї міської лікарні Вінниці та обласна дитяча інфекційна лікарня. Крім того, наші громадяни, які повертаються з Китаю, мають протягом 14 днів перебувати в карантині. Для цього визначено відповідні приміщення. Нажаль, ці заходи не вдалось здійснити з першим рейсом, який повернувся в Україну з Китаю і всі люди, які на ньому прибули роз’їхались по домівках. Але завдяки спільній роботі МОЗ і державної міграційної служби всіх цих людей ідентифіковано для подальшого спостереження за ситуацією. Також додатково закуповуються засоби захисту для медичного персоналу, засоби дезінфекції та кисневі концентратори, які суттєво допомагають у лікуванні пацієнтів з важкими пневмоніями та грипом. Найголовніше – не піддаватись паніці».
Експерти наголошують, що більше уваги необхідно приділяти боротьбі із поширенням грипу на території Вінницької області та України в цілому. Адже наразі рівень захворюваності на грип та ГРВІ суттєво перевищує рівень епідпорогу. Щоденно у 5-6 пацієнтів діагностують грип типу А (H1N1) та його ускладнення у вигляді пневмонії, яка починається на 3-4 день захворювання на грип.
Цьогоріч від грипу вакцинувалось вдвічі більше людей ніж у попередньому році. Здебільшого це завдяки міській програмі «Стоп грип!» відповідно до якої 50% вартості вакцини компенсується за рахунок міського бюджету.
В свою чергу, Степан Томин зауважив, що вакцинуватись від грипу ще не пізно, адже фахівці ВООЗ рекомендують робити щеплення від грипу впродовж усього епідемічного сезону, який триває з жовтня по квітень місяць. Звісно, краще проводити вакцинацію восени, до підйому епідпорогу, оскільки тоді імунітет буде більш стійким і сформується до періоду спалаху захворюваності.
«Імунопрофілактику грипу вакцинами, які ще є в наявності, можна проводити і зараз. Головне пам’ятати, що самостійно собі щеплення робити не можна. Необхідно звернутись до свого сімейного лікаря і, якщо людина здорова і в її оточенні немає хворих, робити щеплення, навіть на фоні епідемічного поширення грипу», – підкреслив Степан Томин.
На завершення зустрічі експерти наголосили, що в разі поганого самопочуття ні в якому разі не можна займатись самолікуванням, а одразу звертатись до сімейного лікаря і виконувати лише його призначення.
Нагадаємо, для лікарні швидкої медичної допомоги закуповують обладнання.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook