Як проходить кампанія із вакцинації дітей на Вінниччині

На Вінниччині триває загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей. Трикомпонентну вакцину проти кору, краснухи та паротиту роблять однорічним та шестирічним дітям. За час кампанії, яка розпочалася в червні та триватиме до вересня, мають провакцинувати 100 % дитячого населення. Про це розповіла заступниця директорки профільного департаменту області Тетяна Бондаренко.

Про те, як проходить вакцинація на Вінниччині, Суспільне розповідає на прикладі стрижавського центру первинної медико-санатарної допомоги. За словами сімейної лікарки Лариси Максимишиної, на їхній медзаклад виділили 300 доз вакцини.

Натепер у громаді 100 дітей, яким виповнився рік , 110 – шестирічного віку. З них – 137 щеплені, каже Максимишина. Вона також зазначає, що після введення двох доз вакцин проти кору, паротиту та краснухи — виробляється пожиттєвий імунітет.

“Дитина, в залежності від сили своєї імунної системи, може не захворіти протягом життя. Якщо ж імунітет ослабиться, то тоді дитина зможе захворіти, але у легкій формі, без ускладнень і швидко одужає. Якщо це кір, то по типу вірусної інфекції можуь бути легкі висипання, так і краснуха. Якщо паротит, то можуть бути збільшені лімфовузли”, – говорить Лариса Максимишина.

Перед щепленням пацієнтів оглядає сімейна лікарка.

“При огляді дитини звертаємо увагу на зір, серцевий ритм, температуру, легені, дивимося шийні лімфовузли, питаємо, чи протягорм 10 днів не хворіла. Якщо незначні якісь прояви, то робити можна, а якщо явна вірусна інфекція, щеплення не робимо”, – пояснює Лариса Максимишина.

“Усі щеплення важливі, тому що діти спілкуються один із одним. Дитина може захворіти і наслідки не зовсім можуть бути хорошими”, – каже місцева мешканка Раїса. Жінка привела 9-ти річного сина Ярослава.

Суспільному розповідає, що у 6 років не зробили ревакцинацію, бо хворіли.

Після огляду в іншому кабінеті щеплення робить медсестра. Вакцина проти кору, краснухи та паротитуоднодозна, тож вводиться один раз.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook