Вінницькі студенти-медики звернулися до міністра охорони здоров’я

Вінницькі студенти-медики 11 травня звернулися до міністра охорони здоров’я – вони, м’яко кажучи, стурбовані нововведеннями у медичній галузі. Студенти не знають, як і де будуть проходити інтернатуру. А без інтернатури вони не можуть отримати статус лікаря.

-Звертаючись до всіх лікарень міста, мені кажуть, що місця немає, адже я навчаюся за державним замовленням. Що мені робити зі своїм дипломом без підтвердження на лікарську діяльність? Мене це обурює, адже я провчилася шість років і у фіналі залишилася біля розбитого корита. Без інтернатури я не можу продовжувати лікарську діяльність. Диплом без інтернатури нічого не дає мені, – каже студентка шостого курсу Вінницького медичного університету Світлана Дяченко.

Світлана планувала бути сімейним лікарем або займатися терапевтичною практикою із вузькою спеціалізацією. Дівчина розповідає, що при вступі в університет існував розподіл студентів, а отже, була впевненість в завтрашньому дні.

-Зараз, коли практично всі лікарні стали комунальними неприбутковими підприємствами, нас ніхто не бере. Ми не контрактники і за нас має платити держава. Але держава не хоче цього робити, – пояснює Світлана. – Лікарням не вигідно брати недосвідченого інтерна, натомість краще доплатити сімейному лікарю, який вже приносить прибуток. Мені вкрай сумно це чути, адже я дійсно хочу бути лікарем і надавати кваліфіковану допомогу згідно доказової медицини.

Керівниця юридичного супроводу студентів Вінницького медичного національного університету ім.Пирогова Олена Верлан-Кульшенко зазначає, що їх звернення до Міністра охорони здоров’я з проханням переглянути статус інтерна в нинішніх умовах підтримали студенти десятьох медуніверситетів країни. Студентів, зокрема, цікавить коли МОЗ ухвалить рішення стосовно перерозподілу коштів для оплати праці інтернів та їх кураторів, адже у держбюджеті 2020 ці кошти були передбачені, але не пройшли кінцевого розподілу.

-Студенти не знають, як буде здійснюватися розподіл по лікарням. Це пов’язано з медичною реформою, яка запровадила зміну функціонування закладів охорони здоров’я. Тобто вони наразі працюють в умовах підприємництва, а місце інтерна в цих умовах не визначене, – пояснює вона.

За словами Олени Верлан-Кульшенко, раніше студенти брали гарантійні листи від закладів охорони здоров’я і були впевнені в подальшому працевлаштуванні. Наразі ж невідомо, чи може такий заклад дати гарантійний лист і роботу в умовах конкуренції.

-Зміна умов праці закладів охорони здоров’я ще не визначила алгоритм підбору майбутніх інтернів. Для нас залишається відкритим питання оплати праці інтерна та його куратора, – підкреслила вона.

Керівниця юридичного супроводу студентів вінницького медуніверситету пояснює, що раніше пропонувалося, аби університети самі платили зарплату своїм інтернам, які в подальшому будуть ранжуватися в залежності від рівня випускних іспитів.
-Але університет не може собі дозволити таку кількість бухгалтерів, які будуть постійно супроводжувати молодих лікарів, а ранжування – це не мотивація, – зазначає Верлан-Кульшенко.

Нагадаємо, у Теплицькій лікарні створили ізоляційну зону для пацієнтів з ознаками ГРВІ та коронавірусу.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook