У медмістечку на Хмельницькому шосе монтують новий кисневий газифікатор

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов на своїй сторінці у Facebook повідомив про встановлення нового кріогенного кисневого газифікатора у медмістечку на Хмельницькому шосе. Нове обладнання забезпечуватиме киснем одразу три медичних заклади: першу міську лікарню, пологовий будинок №1 та кардіоцентр. Варто зазначити, що це буде вже третє джерело кисню для медмістечка.

Новий газифікатор вироблено у Німеччині. Він розрахований на зберігання 20 тонн рідкого кисню. За допомогою спеціальних газифікаторів кисень переходить у газоподібний стан і вже так передається до ліжок стаціонару та реанімації.

За словами директора МКЛ №1 Костянтина Ліваковського, нове устаткування дозволить повністю забезпечити пацієнтів киснем.

Це потужне кисневе обладнання, яке дозволить нам бути впевненими в тому, що не буде перебоїв із забезпеченням кисню. Раніше ми забезпечувалися з одного джерела. А це інший постачальник, на сьогодні ми будемо мати дві окремих незалежних точки доступу до кисню з великою потужністю і зможемо на 100% забезпечувати в спокійному режимі наших пацієнтів кисневою терапією.  Треба мати резервне джерело, адже обладнання може вийти з ладу. І забезпечувати такі рекордні об’єми по використанню кисню, які були минулого року, важко з одного джерела. Тому тепер  у нас буде два незалежних джерела, що значно поліпшить, покращить і додасть впевненості в тому що кисень буде постійно,

– розповів Костянтин Ліваковський.

Своєю чергою директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш зазначив, що ідея мати дві системи медичного кисню виникла під час пандемії, адже під час минулої хвилі у місті були проблеми з безперебійним постачанням саме рідкого кисню. 

Ми використовували кисень в балонах, і це було не дуже зручно.  А за хвилину споживання було до 300 літрів, це потужний обсяг. У пікове навантаження  – 2500 літрів за хвилину. За дві години йшло максимум тонна кисню за годину. Тому було прийнято рішення за ініціативи міського голови Сергія Моргунова мати два джерела. Система співпраці наступна – ми орендуємо кисневе обладнання, а медичний кисень купуємо. Це суттєве збільшення потужностей і мінімізація ризиків щодо перебою з постачанням. Сподіваюся, що максимально передбачили ризики на майбутній спалах коронавірусної хвороби,

– додав чиновник.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook