У «Фтизіатрії» почало приймати інфікованих коронавірусом з Вінниці

Вінницьке обласне спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія» фактично за два тижні перепрофілювало 60 ліжок (48 кисневих точок) і вже дві доби приймає на госпіталізацію  жителів міста Вінниці, аби не везти нововиявлених хворих у дальні райони – в опорні лікарні області, де є вільні ковідні ліжка.

4,5 млн. грн. з обласного бюджету спрямовано задля можливості розвантажити медичні заклади міста Вінниці – Вінницьку районну лікарню, першу та третю міські лікарні, які мають завантаженість на рівні 100%.

Тож до перепрофільованого відділення вже з 14 жовтня бригади екстреної медичної допомоги почали доставляти перших пацієнтів.

Як повідомила в.о. головного лікаря «Фтизіатрі]» Ніна Гончар, на ранок 16 жовтня у відділенні на лікуванні знаходяться 53 пацієнти, 32 із них із Вінниця, решта – з районів. Більшість хворих – літні люди, майже всі вони потребують кисневої підтримки. 

«Ми серйозно готувалися до прийому хворих на COVID-19, тож вдалося на 90% забезпечити відкриті ліжкомісця киснем,- зазначає Ніна Гончар.- В закладі наявні чотири апарати ШВЛ, ще один високого класу будемо закупляти додатково. Немає критичної нестачі медичних кадрів – роботу з персоналом ми провели заздалегідь, тож уже час сформовані бригади анестезіологів, інфекціоністів, терапевтів та й медичні сестри майже всі погодились залишитись».

За словами в.о. головного лікаря «Фтизіатрі]», на даний час можливість надавати кваліфіковану допомогу мають три відділення на трьох різних поверхах. В одному лікуватимуть пацієнтів з підозрою на COVID-19; у другому, окремому відділенні, перебуватимуть хворі з підтвердженим коронавірусом. І ще одне відділення надаватиме медичну допомогу пацієнтам із пневмоніями. Наразі розробляється логістика для ефективного використання наявних потужностей.

Нагадаємо, у Вінниці станом на 16 жовтня зафіксовано 4085 випадків COVID-19.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

6850 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.