Кожен заклад отримав доручення розробити тимчасовий порядок освітнього процесу на основі загальних, напрацьованих департаментом освіти, рекомендацій. Про це говорить директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко. У її розширеному коментарі для «Міста» – як планується освітній процес в умовах пандемії.
– Кожен заклад має свої особливості і за все, що в ньому відбувається, у тому числі за дотримання санепідрежиму, відповідає адміністрація, зокрема директор закладу, – розповідає Оксана Яценко. – Розведення занять, час відкриття дверей у школі для мінімізація кількості збільшення дітей при вході, адаптивне харчування тощо – все це зона відповідальності адміністрації закладу. Наразі вже всі школи міста подали свої тимчасові порядки освітнього процесу, які ми між собою називаємо сценаріями. Умовно вони поділяються на зелений, жовтий, помаранчевий і червоний. Зелений – це звичайний режим з дотриманням протиепідемічних умов. Жовтий і помаранчевий – передбачає змішану форму навчання і вона найбільш вірогідна для нинішньої ситуації. Тобто уроки можуть бути скорочені до 25 хвилин і частина матеріалу подаватиметься дистанційно. Помаранчевий – це не тільки скорочені уроки, але й поділ класу та відвідування школи через день. Критичною буде червоний сценарій. Тоді навчання забороняється і всі підуть на карантин.
При розробці типового порядку заклади враховували кількість учнів, площу закладу, навіть кількість входів та виходів, тому всі вони індивідуальні. Ухвалювали їх колегіально – радою педагогічного колективу, який власне і слідкуватиме за дотриманням цих правил у ході освітнього процесу. За основу брали загальні рекомендації Кабміну, тимчасові рекомендації МОЗу та пропозиції головного санітарного лікаря щодо організації освітнього процесу. Але оскільки 19 серпня МОЗ оголосило про те, що воно буде змінювати організації освітнього процесу, ми ще не знаємо, які будуть ці зміни, то інформувати батьків і дітей про новий порядок освітнього процесу не поспішаємо, щоб не вийшло так: сказали одне, а через тиждень інше. Рухаємося за порядком. На часі проведення серпневої онлайн конференції: 25 серпня – методкабінети, 26 – пленарні засідання з управлінського блоку, а 28 серпня відбудеться практична частина, на якій ми презентуємо відеоролики. Їх спеціально відзняли для поінформування учасників освітнього процесу та комунальних підприємств, які надають послуги харчування, щоб кожен розумів, як він має поводитися у школі. Відеоролики будуть розіслані усім батькам, безпосередньо перед початком навчального року вони отримають усі рекомендації щодо того, як має бути організований навчальний процес, щоб це було безпечно і комфортно.
Нагадаю, що батьки вже зараз мусять подбати про засоби індивідуального захисту для своїх дітей, тобто забезпечити їх масками. На заклади кошти виділило місто у розмірі 3,7 млн грн. За них придбали маски медичні разові, деззасоби для обробки рук, деззасоби для обробки поверхонь та підлоги, безконтактні термометри, рідке мило і паперові рушники. Наразі комісії з числа представника департаменту освіти, Держпродспоживслужби та ДСНС перевірили всі школи і видали акти готовність до навчального року.
Тобто всі заклади міста підготовлені проведення безпечного, як ми кажемо, в протиепідеміологічних умовах освітнього процесу. Коли розпочнеться навчання, ми будемо моніторити потребу у протиепідемічних засобах і відповідно плануємо на вересневу сесію Вінницької міської ради винести чергове питання про виділення коштів на наступні місяці. Тобто теоретично 3,7 млн грн закривають місячну потребу закладі у засобах з дотримання протиепідеміологічних умов. Як буде практично, побачимо, коли освітній процес розпочнеться. Усе залежатиме від ситуації, яка покаже за яким сценарієм будемо вчитися.
Нагадаємо, поради вінницьких медиків про маски, дезінфектори і як відповідати на складні питання дітей.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook