Коронавірус в Україні: знизилось охоплення щепленнями, МОЗ рекомендує вакцинуватися

В Україні з початку літа знижується рівень охоплення щепленнями проти коронавірусу. Про це інформує пресслужба МОЗ. Станом на 15 липня понад 870 тисяч людей не отримали другу дозу вакцини. При цьому після офіційного скасування карантину з 1 липня вакцинація проти COVID-19 залишається рекомендованою для всіх, наголошує головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За словами Кузіна, особливо необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання, старшим за 60 років, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Кузін нагадав, що щеплення для українців — безоплатні та доступні у кожній області.

“Під час пандемії карантинні заходи спрацювали ефективно, і надалі від кожного з нас залежить, чи доведеться знову до них повертатись в разі збільшення кількості випадків. Вірус не зник, і восени ризикуємо побачити чергову сезонну хвилю захворюваності, тому зараз важливо поновити захист, щоб мати сформований імунітет та знизити ризики для власного здоровʼя”, — наголосив Кузін.

За даними медиків, загальний рівень охоплення щепленнями по Україні залишається нижчим за 70% серед загального населення та 30% – серед українців, старших за 60 років. Якщо темпи вакцинації продовжуватимуть знижуватися, восени медична система може зіткнутися зі сплеском захворюваності на COVID-19, заявили у МОЗ.

Наразі в Україні в наявності понад 7 млн доз вакцини, безоплатні для населення. Зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення.

З 1 липня в Україні скасували карантин та режим надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції. COVID-19 пере до групи сезонних захворювань, однак вакцинація проти хвороби залишається рекомендованою.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook